Gwiazdy

Anna Jurksztowicz na naszej scenie żegna stary rok utworem "Na do widzenia". Poruszający występ wokalistki 

Gwiazdy

Anna Jurksztowicz na naszej scenie żegna stary rok utworem "Na do widzenia". Poruszający występ wokalistki 

Anna Jurksztowicz pojawiła się na naszej scenie i zaczarowała premierowo widzów Dzień Dobry TVN utworem "Na do widzenia". Piosenka pochodzi z nowej płyty wokalistki "Jestem taka sama". Trudno się nie wzruszyć. Koniecznie zobaczcie ten występ!

Trudno w to uwierzyć, ale od debiutu Anny Jurksztowicz minęło już 35 lat. To właśnie w 1985 roku podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wokalistka po raz pierwszy zaprezentowała się szerokiej publiczności. 

"Jestem taka sama" - nowa płyta Anny Jurksztowicz

4 września Anna Jurksztowicz wydała płytę "Jestem taka sama". Piosenkarka przyznała jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN, że tytuł albumu nawiązuje do ostatnich 35 lat jej życia. 

- Jestem taka sama, zachowałam pogodę ducha i jestem też taka sama, jak inne kobiety. Jestem też trochę sama, bo to jest normalne w życiu naszego gatunku, że człowiek bywa sam. Więc ta płyta jest właśnie o tym - tłumaczyła wówczas wokalistka. 

Album, jak mówi artystka, "jest uroczystym koncertem w związku z okrągłym jubileuszem". Początkowo kulisy jego powstawania miały wyglądać zupełnie inaczej, gdyż planowano, że zostanie nagrany w Los Angeles. Koronawirus jednak szybko zweryfikował ten pomysł i wszystkie utwory z "Jestem taka sama" zostały nagrane w Polsce.

35 lat na scenie Anny Jurksztowicz 

Kariera piosenkarki rozpoczęła się w latach 80. XX w. dzięki utworowi "Diamentowy kolczyk", który powstał we współpracy z Krzesimirem Dębskim i Jackiem Cyganem. Anna Jurksztowicz w Opolu zdobyła nagrodę w kategorii Debiuty i zdobyła wielką popularność. Piosenkarka reprezentowała Polskę na wielu zagranicznych festiwalach m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Turcji, Egipcie, Indiach, we Włoszech czy na Łotwie. Potem jednak porzuciła karierę i poświęciła się rodzinie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0