Styl Życia

Amy z programu "Siostry wielkiej wagi" została mamą. Ciąża była możliwa dzięki operacji zmniejszenia żołądka

Siostry wielkiej wagi 2

Discovery Communications, LLC

Styl Życia

Amy z programu "Siostry wielkiej wagi" została mamą. Ciąża była możliwa dzięki operacji zmniejszenia żołądka

Siostry wielkiej wagi 2

Discovery Communications, LLC

Amy i Tammy Slaton to bohaterki programu "Siostry wielkiej wagi", które zyskały fanów na całym świecie, także w Polsce. Niedawno jedna z sióstr, Amy, została mamą. Jak znosiła ciążę i jak teraz wyglądają jej relacje z siostrą?

Otyłość od ponad 50 lat znajduje się na Międzynarodowej Liście Chorób i Problemów Zdrowotnych. To jedna z najgroźniejszych i najbardziej skomplikowanych chorób przewlekłych. Z danych WHO wynika, że dotyczy aż 400 mln osób dorosłych na świecie, a szacunki World Obesity Federation wskazują, że do 2025 roku może objąć jedną czwartą światowej populacji.

"Siostry wielkiej wagi" w walce z otyłością

Amy i Tammy Slaton mieszkają w amerykańskim stanie Kentucky. Zaczęły prowadzić kanał na YouTube, który stał się ich jedynym źródłem utrzymania - z powodu nadwagi prawie nie mogły się ruszać. W programie "Siostry wielkiej wagi" dowiedziały się, że ich życie może uratować jedynie operacja zmniejszenia żołądka. Musiały jednak schudnąć, aby do tej operacji mogły zostać zakwalifikowane. – Dopiero, gdy lekarz powiedział mi, że jeśli nie schudnę, mogę umrzeć lub nigdy nie mieć dzieci zrozumiałam, że potrzebuję profesjonalnej pomocy – zauważyła Amy.


Widzowie "Sióstr wielkiej wagi" obserwują, jak kobiety razem dzielnie walczą z nadwagą, zadziwiając swoją pogodą ducha. - Dostajemy coraz więcej wyrazów miłości i szacunku od widzów – wskazuje Amy. - Obie z Tammy staramy się opowiadać na wszystkie wiadomości, ale jest ich tak wiele, że czasami jest to bardzo trudne. Nie możemy poświęcać temu całego dnia – dodaje.

"Siostry wielkiej wagi" sezon 2. – Amy jest w ciąży!

W nowych odcinkach Amy jest już po operacji i waży ok. 130 kg, a Tammy wciąż zmaga się z kuracją. Pandemia sprawia, że to wyzwanie staje się dla niej niezwykle trudne. Na początku 2. sezonu stwierdziła, że dopiero kiedy ludzie zostali zmuszeni do tego, aby zostać w domu, mogli zrozumieć, jak ona czuje się na co dzień. Z kolei Amy przyznaje, że kiedy nie mogła ruszać się z powodu swojej tuszy, najbardziej brakowało jej wychodzenia do kina z mężem. - Niektóre siedzenia w kinach są za małe dla otyłych osób – podkreśla.

Drugi sezon "Sióstr wielkiej wagi" skupia się jednak głównie na radosnej wieści, którą Amy przekazała rodzinie. Dzięki operacji i zrzuceniu zbędnych kilogramów Slaton mogła zajść w upragnioną ciążę. Wciąż jednak musi bardzo uważać na to, co je. - Bardzo martwiłam się, że w czasie ciąży coś może być nie tak. Nie mogłam dużo jeść. Moja dieta opierała się głównie na grillowanym kurczaku i sałatkach – przyznaje Amy i dodaje, że najtrudniej było jej zrezygnować z chińszczyzny.

Amy została mamą w listopadzie 2020 roku. Na świecie pojawił się jej synek, Gage. Jak to wpłynęło na relacje Amy z siostrą? - Mieszkamy blisko siebie, więc jeśli dzieje się coś złego, np. jeśli Tammy upadnie, wciąż zawsze możemy przyjść sobie z pomocą. Natomiast kiedy Mike pracuje, ja nie jestem całkiem sama – tłumaczy Selton i dodaje: - Dziecko bardzo nas zbliżyło. Przecież ono potrzebuje cioci Tammy!

"Siostry wielkiej wagi" – gdzie oglądać?

Premierowe odcinki "Sióstr wielkiej wagi" w każdy piątek o godz. 21:00 na antenie TLC. Cały pierwszy sezon oraz przedpremierowe odcinki 2. sezonu dostępne są w Player.pl.

Nowy sezon "Sióstr wielkiej wagi" przynosi wielkie zmiany, ale ze swoim charakterystycznym poczuciem humoru i radością życia, siostry stawią czoła każdemu wyzwaniu. Amy ma także radę dla wszystkich, którzy tak, jak ona i Tammy walczą z otyłością: 

- Róbcie to krok po kroku, kilogram po kilogramie. Skupiajcie się na małych celach, żeby później osiągnąć ten największy. Moim celem było 14 kg, więc najpierw skupiłam się na 3 kg. Pamiętajcie, że wielki obraz może być przytłaczający. Dacie radę, kochamy Was i jesteśmy z Was dumne!

Zobacz wideo: Nadwaga u dzieci i młodzieży - skutek zdalnego nauczania

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Czytaj także:

Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0