Styl Życia

70 lat zespołu Mazowsze. "Przejechali cały świat, wszędzie byli oklaskiwani. To jest absolutnie fenomen"

Styl Życia

70 lat zespołu Mazowsze. "Przejechali cały świat, wszędzie byli oklaskiwani. To jest absolutnie fenomen"

Zespół Mazowsze należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. W tym roku grupa obchodzi 70-lecie. Z tej okazji artyści przygotowali dla widzów niespodziankę.

Mazowsze- zespół doceniany w Polsce i na świecie

Dokładnie 70 lat temu, 6 listopada na deskach Teatru Polskiego w Warszawie wystąpił zespół Mazowsze. Jego twórcą był świętej pamięci Tadeusz Sygietyński i jego żona Mira Zimińska-Sygietyńska, która po wojnie porzuciła karierę aktorską i zdecydowała się pomóc mężowi w tworzeniu zespołu ludowego.

Przejechali cały świat, wszędzie byli oklaskiwani. To jest absolutnie fenomen. Do dziś występują i zachwycają. Pod warszawą, w Otrębusach jest ich matecznik

 – powiedział Mateusz Hładki.

Twórczość zespołu Mazowsze

Zespół Mazowsze wywodzi się z centralnego regionu Polski, jednak repertuar, który wielotysięcznej publiczności przedstawiają artyści, rozszerzył się także o folklor innych regionów. Obecnie w ich repertuarze znajdują się opracowania z 42. regionów Polski. Ponadto ciekawe występy urozmaicają kolorowe, tradycyjne kostiumy.

Koncert Mazowsza 

Już w tę niedzielę o godzinie 17:00 wszyscy zainteresowani będą mogli ponownie zobaczyć występ Mazowsza. Z jubileuszu zespół przygotował dla fanów koncert z transmisją online.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Dominika Gwit świętuje rocznicę związku. "Dowiedziałam się, czym jest Miłość"

Ken Hensley nie żyje. Założyciel kultowego Uriah Heep miał 75 lat

Filet - psi influencer. "Jest adoptowany i namawia innych do adopcji"

Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0