Gwiazdy

Promyk nadziei od zespołu „Mazowsze”. Wyjątkowe wykonanie „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty 

Gwiazdy

Promyk nadziei od zespołu „Mazowsze”. Wyjątkowe wykonanie „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty 

„Dni, których nie znamy” to jedna z najpiękniejszych piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Jej optymistyczny, niosący nadzieję tekst zainspirował chórzystów z „Mazowsza”, którzy postanowili zaśpiewać swoją wersję utworu. Nagranie oczywiście odbyło się na odległość, w domach artystów. Efekt jest niesamowity, posłuchajcie. 

„Mazowsze” śpiewa Grechutę

„Mazowsze”, jeden z największych zespołów artystycznych na świecie, podobnie jak inni artyści nie może obecnie występować. Plany majowej trasy koncertowej we Włoszech pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Tęsknota za sceną sprawiła, że chórzyści Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca zaśpiewali w swoich domach utwór „Dni których jeszcze nie znamy”.

„Mazowsze” a koronawirus

Artyści „Mazowsza” nie zwalniają tempa nawet w dobie koronawirusa. W oczekiwaniu na powrót do normalności każdego dnia ciężko pracują nad swoim warsztatem oraz utrzymaniem formy muzycznej, wokalnej i sprawnościowej. Gdy kryzys epidemiologiczny zostanie opanowany, w listopadzie planowany jest jubileuszowy koncert z okazji 70. rocznicy pierwszego występu zespołu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Światowa kariera „Mazowsza”. "Jesteśmy ambasadorem polskiej kultury"

Zespół Mazowsze. Od 70 lat przyciąga tłumy

Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0