Zdrowe odżywianie

Jak łatwo i szybko obrać owoce? Grzegorz Zawierucha podzielił się swoimi trikami

Zdrowe odżywianie

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Poznaj super triki na obieranie awokado i mango
Poznaj super triki na obieranie awokado i mango Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Owoce i warzywa - zgodnie z zaleceniami specjalistów - powinny stanowić podstawę naszej diety. Niestety obranie niektórych z nich może sprawiać kłopoty. O czym pamiętać, aby obieranie awokado, ananasa, czy dyni stało się prostsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Grzegorz Zawierucha, kucharz.

Jak obrać awokado?

Awokado zaliczane jest do grupy najzdrowszych owoców. Choć jego jedzenie niesie za sobą korzyści dla naszego zdrowia, to obranie nie jest już takie łatwe. Na szczęście Grzegorz Zawierucha, kucharz, pokazał w Dzień Dobry TVN trik, który znacznie ułatwia zadanie. - Robimy nacięcie dookoła, jak większość z nas robi w domu. Nie otwieramy jeszcze awokado i robimy nacięcie z drugiej strony, czyli będziemy mieć [...] cztery malutkie połówki - powiedział kucharz.

Dzięki temu prostemu trikowi owoc bardzo łatwo odchodzi od pestki. Warto dodać, że jeśli awokado jest dość dojrzałe, to skórę można zdjąć palcami.

Dynia - jak przygotować ją na Halloween?

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Część z nas na potrzeby święta będzie ozdabiała swój dom odpowiednio ponacinanymi dyniami. Aby nadawanie warzywu odpowiedniego kształtu było łatwiejsze, warto poświecić chwilę na wybór warzywa. - Staramy się wybrać taką dynię, możemy podpytać hodowcy, sprzedawcy, która ma najbardziej miękką skórę. Ponieważ przez tę skórę najciężej nam się przebić, żeby zrobić proste ozdoby - powiedział Grzegorz Zawierucha.

Co można zrobić z pestek dyni? Jak sprawnie i szybko obrać ananasa albo kiwi? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości