Forma życia w 3 miesiące? Damian Michałowski pokazuje pierwsze efekty wyzwania. "Zmęczony jestem"

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Łukasz Kowalski
Białko ma moc!
Białko ma moc! Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Damian Michałowski poddał się ciekawemu eksperymentowi. Prowadzący Dzień Dobry TVN przez 12 tygodni jest pod czujną opieką specjalistów - trenera Pawła Raczyńskiego oraz dietetyczki klinicznej Marty Jachym. We współpracy z ekspertami chce zadbać o swoją sylwetkę i uwydatnić mięśnie w okolicach brzucha. Jakie efekty swojej pracy widzi po miesiącu od rozpoczęcia wyzwania?

Sportowe wyzwanie Damiana Michałowskiego - efekty po 4 tygodniach

Damian Michałowski od miesiąca odbywa regularne treningi i spożywa zbilansowane posiłki, które mają mu pomóc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Prowadzący Dzień Dobry TVN nie miał przez ostatnie 4 tygodnie łatwego zadania, ponieważ w tym okresie zdążył przejechać kilka tysięcy kilometrów. Odwiedził Kraków, Łódź, Kasinę, Krosno, Katowice, Zieloną Górę oraz Mediolan. Życie na walizkach nie sprzyjało sportowemu wyzwaniu, którego się podjął.

- Ja już trochę zmęczony jestem po tym miesiącu, bo trochę jeżdżę, trochę latam. Cały czas coś jest do roboty, a tu jeszcze te treningi - wyznał przed kamerami.

Trener Paweł Raczyński docenił jednak systematyczność pracy i zaangażowanie dziennikarza. - Najważniejsze jest to, że utrzymujesz konsekwencję. Czy tutaj na sali ze mną, czy nawet w leśnym bądź domowym zaciszu dajesz sobie radę w 100% - ocenił.

Białko w diecie Damiana Michałowskiego

Damian Michałowski ma nadzieję, że jeszcze przed grudniowymi świętami będzie mógł pochwalić się pięknie wyrzeźbionym brzuchem. - Musimy wysyłać sygnał do organizmu: "Hej, słuchaj, dalej pracujemy z ciężarami. Hej, mięśnie. Jesteście potrzebne. Zostańcie z nami, a nie uciekajcie nigdzie - skomentował Paweł Raczyński.

Dziennikarz widzi już pierwsze efekty swojej metamorfozy. Zauważalne są one głównie w liczbach. W ciągu miesiąca wartość tkanki tłuszczowej w jego organizmie spadła z ponad 18% do 12,6%.

- 81,7 kg wagi, czyli mamy jakieś cztery kilo mniej - zważył się pod czujnym okiem dietetyczki klinicznej Marty Jachym. Zmiany zawdzięcza przede wszystkim posiłkom, które zawierają odpowiednią ilość niezbędnego do budowania mięśni białka.

Warto pamiętać, że najważniejszymi źródłami białka są:

  • ciecierzyca;
  • tofu;
  • fasola;
  • mozzarella;
  • jajka;
  • ryby;
  • owoce morza;
  • mięso.

Jaki jest przepis na pełnowartościowe spaghetti alla bolognese polecane przez dietetyczkę kliniczną Martę Jachym? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości