Sport i fitness

Jak trenować w majówkę? Proste ćwiczenia, które możesz wykonać wszędzie

Sport i fitness

Przed nami majówka - czas grillowania, lenistwa i łakomstwa. Co zrobić, by wszystkie te przyjemności pozostały bezkarne? Rafał Zabawa, mistrz Polski i Europy w sportach sylwetkowych zaprezentował zestaw ćwiczeń, z którymi poradzi sobie każdy.

Jak nie przytyć w majówkę?

Majówkowe menu nie należy do najlżejszych. Pieczone mięsa z grilla i chłodny alkohol mogą zostawić po sobie pamiątkę w postaci dodatkowej warstwy tłuszczu. Wszyscy, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie, nie powinni zapominać o treningu nawet w długi weekend. Swoje ćwiczenia zaproponował widzom Dzień dobry TVN Rafał Zabawa. Nasz gość kulturystką zainteresował się w wieku 17 lat. Wcześniej trenował piłkę nożną, jednak to siłownia okazała się jego największą sportową pasją, która zaowocowała licznymi sukcesami w kraju i za granicą.

Biorąc udział w zawodach kulturystycznych, Rafał Zawada startuje w kategorii Men's Physique, polegającej na jak najlepszym zaprezentowaniu sylwetki. Ostatni medal zdobył zaledwie dwa tygodnie temu.

Trening na majówkę

Rafał Zabawa przygotował ćwiczenia, które każdy może wykonać w domu, a profesjonalne ciężarki zastąpił dwiema butelkami z wodą.

Ekspert zaproponował następujący zestaw ćwiczeń: przysiad z wyskokiem, wykroki w miejscu, bieg bokserski z butelkami w dłoniach, scyzoryki na brzuch na macie oraz brzuszki ze skrętem tułowia. Prawdziwą wisienką na treningowym torcie był plank . Pomiędzy seriami należy wykonywać kilkunastosekundowe przerwy. Trener podkreślił, że dbanie o formę to tak naprawdę zajęcie na całą dobę. Istotą rolę odgrywają nie tylko ćwiczenia, ale również dieta, nawadnianie i zdrowy sen. Sportowiec śpi minimum osiem godzin dziennie. - Sam trening nie da nam korzyści. Mięśnie odpoczywając, rosną - wyjaśnił.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Odmieniona Paulla wraca na scenę. "W takiej odsłonie nikt mnie jeszcze nie słyszał"

Związki w czasie pandemii. "Część z nas tkwi w nich dla dobra dzieci. Nie wolno nam tego robić"

Agnieszka Woźniak-Starak walczy o prawa zwierząt i zdradza swoje wielkie marzenie. "To ogromna odpowiedzialność"

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości