Sport i fitness

Stretching - idealny trening dla par. Jak wykonać go krok po kroku?

Sport i fitness

Stretching - idealny trening dla par. Jak wykonać go krok po kroku?

Po wielu godzinach spędzonych przed komputerem warto pomyśleć o naszym kręgosłupie i nieco się porozciągać. Jak to zrobić? Instruktorka stretchingu Monika Stasiak zagościła w naszym studiu z partnerem i pokazała najlepsze ćwiczenia dla par. Do dzieła!

Stretching - idealny trening dla par

Stretching dla par to świetna okazja, aby poruszyć naszego partnera do aktywności fizycznej, miło spędzić czas, a dodatkowo zrobić coś dla swojego zdrowia. Ćwiczenie we dwoje daje nam także większe możliwości, gdyż koło nas cały czas jest ktoś, kto pomaga nam w zewnętrzny sposób powiększać zakresy. Monika Stasiak podkreśliła jednak, że podczas wykonywania domowego treningu należy zwracać szczególną uwagę na druga osobę, by nie zrobić sobie krzywdy. Nie dociskajmy więc na siłę, lecz skupmy się na tym, aby delikatnie pogłębiać rozciąganie w momencie wdechu.

Od czego zacząć rozciąganie? Od rozgrzewki! Może być ona dynamicznym stretchingiem. Odradza się rozciąganie statyczne przed treningiem siłowym. Instruktorka zaprezentowała nam dokładne wszystkie ćwiczenia. Jak wykonać je krok po kroku? Dokładny opis znajdziecie w wideo.

Dlaczego rozciąganie?

W obecnych czasach możliwości aktywności fizycznej są naprawdę ogromne. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików instruktażowych, dzięki którym z powodzeniem w domowym zaciszu zaczniemy zajęcia jogi, pilates, ćwiczenia cardio, boks i wiele innych. 

Dlaczego mimo wszystko warto postawić na stretching? Jak się okazuje, rozciąganie to rodzaj ćwiczeń, które rozluźnią ciało, a nie spotęgują napięcia, jak to bywa w przypadku ćwiczeń siłowych. Zatem trening odpowiedni jest dla wszystkich, w szczególności tych, którzy przez kilka godzin dziennie wykonują prace przy komputerze. Co więcej, badania wykazały, że poranne rozciąganie wspomaga utrzymanie wagi i procesy odchudzania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Aeroboxing, czyli połączenie boksu i fitnessu. Te ćwiczenia pomogą szybko spalić kalorie

"Rehabilitacja po covidzie". Co robić, aby w pełni wrócić do zdrowia? Oto ćwiczenia dla ozdrowieńców

Aktywny poranek na dobre rozpoczęcie weekendu. Malwina Wędzikowska i jej trener personalny zdradzają najlepsze ćwiczenia 

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0