Sport i fitness

Zalety treningu na trampolinach. "Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe". Można spalić aż ok. 800 kcal

Sport i fitness

Zalety treningu na trampolinach. "Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe". Można spalić aż ok. 800 kcal

Skoki na trampolinie to nie tylko świetna forma zabawy dla dzieci, ale również skuteczny trening fitness dla dorosłych. To idealny wysiłek dla tych, którzy chcą w szybkim tempie zrzucić kilka kilogramów i zatroszczyć się o wygląd swojej figury. O tym, jak ćwiczyć w Dzień Dobry TVN opowiedziała instruktorka tańca, a także fitnessu na trampolinach, Małgorzata Grzywińska "Grzywa". 

Zalety treningu na trampolinie

Trening na trampolinie jest znacznie skuteczniejszy od biegania. Podczas godzinnych ćwiczeń wykonuje się około 6000 skoków i można spalić aż ok. 800 kcal. Dochodzi do tego, ponieważ przez nieustanną zmianę grawitacji do pracy zaangażowanych jest więcej mięśni.

Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Bardzo przyspieszają nasze tętno, ale niestety nie są wskazane dla wszystkich - dla kobiet w ciąży, dla osób z problemami kończyn dolnych, także po porodach nie są wskazane - zaznaczyła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Grzywińska.

Takie regularne treningu mogą spowodować, że utracimy na wadze i spalimy tkankę tłuszczową, ale także się dotlenimy, wymodelujemy sylwetkę i będziemy miały lepsze samopoczucie, gdyż skoki są świetną zabawą.

Jak ćwiczyć na trampolinie?

Na trampolinie wykonuje się różnorakie ćwiczenia i można je dostosowywać do stopnia zaawansowania trenujących, ale także ich wieku. Jak jednak najprościej ćwiczyć?

- Jesteśmy na ugiętych kolanach, całe stopy na trampolinach. (...) Brzuch spięty, pupa pod siebie. łączymy nogi i rozłączamy. (...) Możemy z tego tworzyć sekwencje, możemy z tego tworzyć choreografię - powiedziała instruktorka fitnessu na trampolinach.

Przymocowana do trampoliny poręcz, może pomóc rozpocząć te ćwiczenia.

- Ona jest jakby naszą podporą, ale nie możemy wisieć na niej - dodała Małgorzata Grzywińska.

Zobaczcie w naszym wideo, jak prawidłowo wykonywać te ćwiczenia.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
57
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0