Sport i fitness

Mistrzyni świata w nordic walking pokazała, jak prawidłowo chodzić z kijkami

Sport i fitness

Autor:
Maria
Czarniecka
Nauczycielka, która została mistrzynią świata
Nauczycielka, która została mistrzynią świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Erwina Wielusz, która gościła studio Dzień Dobry TVN jest mistrzynią świata w nordic walking. Jak sama przyznała, najpierw nie chciała dać się namówić nawet na pierwszy trening. Dziś odnosi same sukcesy. - Kojarzyłam chodzenie z kijkami ze sportem dla starszych osób - przyznała.

Nordic walking - czy to prosty sport?

Nordic walking kojarzony jest ze sportem dla starszych osób, które chcą włączyć więcej ruchu do swojego codziennego planu dnia. Jak się okazuje, to wcale nie jest taki powolny i spokojny sport, na jaki wygląda. Przekonała się o tym Erwina Wielusz - nauczycielka z Rymanowa, która została mistrzynią świata w tej dyscyplinie.

- Kojarzyłam chodzenie z kijkami ze sportem dla starszych osób - przyznała kobieta w studiu Dzień Dobry TVN. - Ale po pierwszym treningu miałam mieszane uczucia. Nie było to takie łatwe - dodała.

Nordic walking angażuje do pracy całe ciało, dlatego regularne treningi mogą korzystnie wpłynąć na formę i kondycję. Erwina jest również przykładem tego, że "chodzenie z kijkami" naprawdę wciąga.

Mistrzostwa świata w nordic walking - jak wyglądają?

Zawody rozgrywane są na trzech dystansach - 5km, 10 km i 21 km. Dany odcinek należy przejść jak najszybciej, ale jak podkreśla Erwina - trzeba zachować prawidłową technikę. W przeciwnym wypadku zawodnik zostanie ukarany. Nie można także podbiegać, ponieważ może to się skończyć dyskwalifikacją. Na trasie stoją sędziowie, którzy bacznie przyglądają się zawodnikom, czy nie łamią obowiązujących ich zasad.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości