Laura Grzyb zajmuje się boksem od najmłodszych lat i to z sukcesami. Ma na swoim koncie mistrzostwo Polski juniorek i seniorek, a w kwietniu tego roku została najlepszą pięściarką Europy w kategorii wagowej do 54 kg. Polka zdobyła pas pokonując podczas Knockout Boxing Night 27 w Rzeszowie Włoszkę Marię Cecchi. O swojej drodze na szczyt i planach Laura opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Laura Grzyb - sukcesy sportowe
Sport w życiu Laury Grzyb pojawił się, gdy była jeszcze dzieckiem. Jak przyznała, aktywność fizyczna miała być sposobem na wyładowanie energii, która się w niej gromadziła. - Byłam niegrzeczna, mama na mnie narzekała, więc rodzice mnie prowadzali i na bieganie, i na judo. Później grałam przez chwilę w tenisa stołowego. Też się tam odnajdywałam, bo jestem perfekcjonistką, więc techniczne sporty mi odpowiadają. Ale pewnego razu koleżanka mnie zabrała na trening boksu, bo nie miała z kim ćwiczyć w parze (...). Po nim stwierdziłam, że to jest to, co chcę robić - powiedziała Laura.
Przez 11 lat zawodniczka trenowała boks olimpijski, ale na pewien czas musiała go porzucić. Po jakimś czasie postanowiła jednak wrócić na ring, ponieważ miłość do sportu okazała się bardzo silna. - Podpisałam wtedy kontrakt zawodowy - powiedziała.
W kwietniu tego roku Laura została najlepszą pięściarką Europy w kategorii wagowej do 54 kg. O pas walczyła z Włoszką Marią Cecchi. - Teraz czas na mistrzostwo świata - przyznała nasza zawodniczka.
Choroba i wyrzeczenia
Laura ciężko trenuje i zdobywa laury na europejskich ringach, mimo że od 2. roku życia ma astmę. - Nauczyłam się z nią żyć i sobie z nią radzić. Są takie momenty, że jest mi gorzej i mocniej choruję, natomiast tak bardzo chcę swojego sukcesu, że nie widzę przeszkód i na pewno choroba mnie nie zatrzyma - stwierdziła.
W drodze na szczyt nie powstrzymują jej także częste kontuzje widoczne na twarzy. - Staram się o nich nie myśleć, bo dzisiaj medycyna jest tak rozwinięta, że bym sobie z tym poradziła. Po co zaprzątać sobie głowę czymś nieistotnym? Dla mnie najważniejsze jest spełnienie swoich marzeń i cele, które sobie wyznaczyłam - powiedziała Laura.
Przyznała także, że najwyższą ceną, jaką zapłaciła za trenowanie boksu, jest czas, który mogłaby spędzić z rodziną i przyjaciółmi. - Niestety ja i oni na tym cierpimy, bo zawodowy sportowiec, który chce osiągnąć sukces nie ma życia prywatnego - stwierdziła.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Bokser, który walczył o wszystko. "Przeżycia w obozie nominują go do rangi bohatera"
- Mistrzyni sztuk walki została trenerką kobiecej mocy. "Podchodzimy do każdej uczestniczki holistycznie"
- Joanna Jędrzejczyk ujawnia nam swoje plany na sportową emeryturę. "Jestem kobietą pełną życia"
Autor: Izabela Dorf
Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News