Sport i fitness

Idealne ćwiczenia dla kobiet o figurze gruszki. Wyrównują dysproporcje między górą a dołem sylwetki

Sport i fitness

Istnieje kilka rodzajów kobiecych sylwetek. Najbardziej popularne to jabłko, kolumna, klepsydra, a także gruszka, która najczęściej występuje wśród Polek. Jak sobie poradzić z tą dysproporcją figury? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness, Justyna Bolek.

Figura gruszka - jak wygląda?

Gruszka to bardzo popularny wśród Polek typ figury. Panie o takiej sylwetce mają stosunkowo wąskie ramiona, szerokie biodra i uda, dużą pupę (często opadającą i "zlewającą się" z udami), widoczną talię i niewielkie piersi, a także szczupłe łydki i ręce. Tkanka tłuszczowa przedstawicielkom gruszek odkłada się w okolicach ud, pośladków, bioder i to często kobietom przeszkadza. Plusem takiej figury jest fakt, że za pomocą odpowiednich ćwiczeń można ją wymodelować, czyli wyrównać dysproporcje pomiędzy górą a dołem sylwetki.

Ćwiczenia dla sylwetki gruszki

Justyna Bolek wyjaśniła, że istnieje wiele ćwiczeń, które są idealne dla kobiet, które posiadają figurę gruszki. Wśród nich znajduje się m.in. unoszenie ramion do boku z butelką lub hantelkiem w dłoni, dociąganie ręcznika do klatki piersiowej oraz dociąganie ciała do framugi jedną ręką. Co jeszcze?

- Ćwiczeniem, które podniesie nasz pośladek, jest prawidłowo wykonany przysiad . Trójzgięcie, czyli zgięcie w stawie biodrowym, kolanowym i skokowym. Stopy ustawiamy na wprost, drugi palec idzie w jednej linii z kolanem i z najbardziej wystającą kością z przodu na naszym biodrze - tłumaczyła trenerka fitness w Dzień Dobry TVN.

Świetne jest również robienie pompek , ponieważ sprawiają one, że góra sylwetki się rozrasta. Można je wykonywać w trzech różnych poziomach trudności - łatwym (opierając się o blat, bądź stół), średnim (opierając kolana o podłogę), bądź zaawansowanym (w całości wykonywane na podłodze).

Sprawdźcie w naszym wideo, jak robić te ćwiczenia!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości