Sport i fitness

Ma 75 lat, a formy zazdroszczą jej 30-latki. Dzięki diecie i ćwiczeniom na siłowni zrzuciła 23 kilogramy

Sport i fitness

Autor:
Patrycja
Sibilska
Starsza pani ćwiczy

Joan MacDonald jest doskonałym dowodem na to, że w zdrowym ciele – zdrowy duch, a wiek nie ma w tej kwestii większego znaczenia. 75-latka borykała się z narastającymi problemami zdrowotnymi, zanim zaczęła podnosić ciężary i dbać o dietę. Dziś burzy stereotypy dotyczące sprawiania sportu przez seniorów.

Jak Joan MacDonald osiągnęła formę życia w wieku 75 lat?

Droga Joan MacDonald do spektakularnej formy rozpoczęła się w momencie, kiedy w wieku 71 lat jej waga osiągnęła 90 kilogramów, a nad zdrowiem kontrolę przejęły choroby. Kobieta zmagała się nie tylko z wysokim ciśnieniem krwi, ale także z problemami z nerkami. Brała też leki na cholesterol i refluks żołądka, a każda wizyta u lekarza kończyła się kolejnymi przepisanymi medykamentami.

- Byłam chora i zmęczona byciem chorą i zmęczoną - pisze na Instagramie MacDonald.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Joan miała to szczęście, że w walce o zdrowie pomagała jej córka, która jest trenerką personalną. Michelle wspierała mamę od samego początku. Pokazała jej, jak korzystać z urządzeń na siłowni, rozpisała harmonogram ćwiczeń i plan żywieniowy, których Joan od pierwszego dnia konsekwentnie przestrzegała.

Starsza pani na siłowni budziła zaciekawienie, jej konsekwencja szacunek i uznanie, a efekty zachwyt. Komplementy i coraz lepsze samopoczucie motywowały ją do działania. Po dziewięciu miesiącach zrzuciła 23 kg, osiągając tym samym prawidłową wagę i odstawiła wszystkie leki, jednak na tym nie poprzestała. Zdrowy tryb życia stał się codziennością kobiety i jak sama mówi, pokochała go.

Wbrew błędnym przekonaniom, że w podeszłym wieku nie da się zbudować formy, udowodniła, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem.

Jak Joan MacDonald stała się inspiracją dla kobiet na całym świecie?

Każdy dzień rozpoczyna od porannego cardio, następnie skupia się na treningu siłowym, jeździ na rowerze i ćwiczy jogę, a dwa dni w tygodniu poświęca na regenerację. Do swojej diety wprowadziła odpowiednią suplementację, a kaloryczność posiłków dostosowuje do swoich potrzeb, uwzględniając wiek i codzienną aktywność.

Joan MacDonald regularnie publikuje na Instagramie swoje zdjęcia i wideo. Jej konto obserwuje blisko 1,5 miliona użytkowników. Seniorka dzieli się na nim ze swoimi fanami nagraniami treningów, chcąc w ten sposób zachęcić kobiety na całym świecie do walki o zdrowie i lepsze samopoczucie.

- Ludzie powinni wiedzieć, że ich czas na budowanie formy nie mija w wieku 40, 50, ani nawet 60 lat i, że jest to możliwe do kiedy starczy im sił, co więcej, powinno się udać, nawet kiedy czasem zjedzą pizzę - pisze na swoim profilu.

Joan twierdzi, że dzięki treningom jest szczęśliwsza i zdrowsza niż kiedykolwiek. Patrząc na jej zdjęcia na Instagramie, nie można w te zapewnienia nie uwierzyć.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości