Sport i fitness

Taniec na szpilkach, jako nauka kobiecości. "Mamy w nim pozwolenie na sensualność"

Sport i fitness

Autor:
Sabina
Zięba
Jessica Ali – taniec i scena to jej żywioł
Jessica Ali – taniec i scena to jej żywioł Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Jessica Ali poświęciła się zdobywaniu wiedzy dotyczącej stylu high heels. Brała udział w szkoleniach na całym świecie, a teraz taniec na szpilkach propaguje w Polsce. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pasji.

Kim jest Jessica Ali?

Jessica Ali tańczy od niemal 23 lat, a swoją własną szkołę tańca Funky-Flava założyła 15 lat temu. Zetknęła się ze wszystkimi stylami tańca zanim skupiła się na ruchu na szpilkach. Jej pasja miała swój początek na szkoleniu w Los Angeles. Podejście, dydaktyka oraz wiedza Aishy Francis (czyli prekursorki tańca na szpilkach) rozbudziły w Jessice ogromne zmiany.

- Stwierdziłam, że warto, aby Polska też poznała ten styl i to, jaką też misję za sobą niesie dla kobiet i nie tylko. (...) Ten styl pozwolił mi się rozwinąć, jako kobiecie bardzo mocno. (...) Zderzyłam się mocno ze sobą i swoimi słabościami - i fizycznie i mentalnie, bo ten taniec na szpilkach to jest niezła "siłownia" - mówiła Jessica Ali w Dzień Dobry TVN.

Taniec na szpilkach

Styl ten polega na długich liniach, przepływie energii i ruchu. Już samo chodzenie na szpilkach wymaga pozostania w "pozycji mocy": trzymania pionu, ściągnięcia łopatek, co już pod kątem czysto fizycznym wymusza bardziej otwartą postawę. Finalnie po treningach często zachodzą w kobietach przemiany wewnętrzne - zaczynają być bardziej otwarte na siebie i innych.

- Nawet jeśli nam się wydaje, że jesteśmy kobiece na co dzień i nie mamy z tym żadnego problemu, to nagle się okazuje - kiedy ktoś daje nam swobodę, że możemy być sensualne - że boimy się tego troszeczkę. W tym tańcu mamy na to przyzwolenie i stwierdziłam, że skoro mi to tak pomogło, to chciałabym, żeby kobiety w Polsce też mogły tego stylu doświadczyć i poznać go z innej strony, niż tylko jako "wdzięczenie się" - dodała Jessica Ali w naszym programie.

Wiedza Polki została także wykorzystana w finale "Germany’s Next Top Model". Jessica pracowała bezpośrednio dla Heidi Klum i Jeremy’ego Scotta. Teraz przygotowuje się do kolejnej odsłony projektu Evolve – czyli warsztatów dla kobiet w których łączy się taniec z budzeniem kobiecości. 

High heels dance, czyli taniec na szpilkach
High heels dance, czyli taniec na szpilkach Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości