Bartosz Zmarzlik tworzy historię polskiego żużla. Po raz trzeci otrzymał tytuł mistrza świata

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Historyczny moment w polskim żużlu
Historyczny moment w polskim żużluDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Bartosz Zmarzlik po raz trzeci został mistrzem świata na żużlu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, co znaczą dla niego dotychczasowe zwycięstwa. Wyznał, że zmiany nadchodzą także w jego życiu prywatnym.

Trzykrotny mistrz świata na żużlu

Bartosz Zmarzlik jest jednym z najlepszych polskich sportowców. W tym roku udało mu się odebrać złoty puchar i medal Mistrzostw Świata na żużlu 2022. Jego wyniki w poprzednich latach były równie imponujące, ponieważ ten tytuł zdobył także w 2019 i 2020 roku.

Jak smakuje zwycięstwo w Mistrzostwach Świata? - To pierwsze jest to takie marzenie od dziecka, które przynosi dużo radości. Przy drugim miałem satysfakcję, że zrobiłem to rok po roku. Ten rok był wyjątkowy dla mnie, bo zakończyłem walkę przed ostatnim turniejem. Zawsze chciałem jechać na ostatnią rundę bez stresu i tak się udało - tłumaczy.

Bartosz Zmarzlik mistrzem świata

Choć Bartosz nie chce zdradzić, jakie są jego następne marzenia, to podkreśla, że w głowie ma ich naprawdę wiele. - Dokonam pełnych starań, żeby do tego dążyć - zapewniał w studiu Dzień Dobry TVN. Żużlowiec nie może narzekać także na powodzenie w życiu osobistym.

Już niedługo poślubi swoją narzeczoną Sandrę. Tegoroczny mistrz świata ma też 18-miesięcznego synka Antosia. Para planuje wybrać się w podróż poślubną, ale nie wyobraża sobie wyjazdu bez ukochanej pociechy. - Chcemy pojechać w trójkę - zaznaczył. Czy bycie tatą zmieniło jego podejście do jazdy na torze? Stara się być ostrożniejszy?

- To jest moja praca, pasja i miłość. Jak zakładam kask, ja muszę się wyłączyć. Wiadomo, że to z tyłu głowy gdzieś tam jest, ale umiem to ograniczyć - tłumaczył. - Łapię luz i dystans, lepiej mi się z tym funkcjonuje - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości