Sport i fitness

Gdy miała 4 lata, pierwszy raz poszła na kręgle. Dziś jest na liście najlepszych zawodniczek świata 

Sport i fitness

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Polska mistrzyni bowlingu
Polska mistrzyni bowlingu Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Daria Pająk jest na liście 10 najlepszych zawodniczej bowlingowych świata i na co dzień gra w najsilniejszej amerykańskiej lidze zawodowej. Jaka była jej droga na mistrzowski szczyt?

Daria Pająk – początki kariery

Daria wybrała się pierwszy raz na kręgle dzięki swojemu tacie. Podczas zabawy w kule zafascynowała się światem bowlingu i zaczęła grać na poważnie. Prawdziwy sukces przyszedł, gdy była w piątej klasie podstawówki. Zdobyła wówczas mistrzostwo polski juniorów, a wygrała nie tylko w swojej kategorii, ale także z zawodniczkami starszymi od niej o prawie 10 lat.

- Te pierwsze zawody to było super zaskoczenie. Przyjechałam jako dziewczyna z Piły. Nikt mnie jeszcze nie znał. Fajnie było być takim czarnym koniem, o którym nikt nie wiedział i nie słyszał. Na pierwsze mistrzostwa Europy juniorów pojechałam, gdy miałam 11 lat. Zobaczyłam chłopaków ze Szwecji, z Niemiec, zobaczyłam, jak grają. To był dla mnie kosmos. Powiedziałam, że ja chcę tak grać

Zawodowa kariera

Po wygraniu wszystkich  możliwych turniejów w Polsce i zdobyciu mistrzostwa Europy oczywiste się stało, że kolejnym krokiem w karierze są Stany Zjednoczone. Daria trafiła do najlepszej akademickiej drużyny bowlingowej, jako zawodniczka, która nie tylko miała świetne wyniki, ale też niepowtarzalny styl i technikę.

Obecnie Daria Pająk jest na liście 10 najlepszych zawodniczek bowlingowych świata i pierwszą Polką, która w tym sporcie zaszła tak daleko. Na co dzień gra w najsilniejszej amerykańskiej lidze zawodowej. W tym roku ma w planach to, co nie udało jej się w zeszłym, zostać numerem jeden.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości