Sport i fitness

Czym jest fingerboarding? "Mamy tutaj prawdziwe działanie fizyki"

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Fingerboard podbija serca nastolatków i nie tylko
Fingerboard podbija serca nastolatków i nie tylkoDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Jeżdżą na deskorolkach, ale nie używają do tego nóg, lecz palców u rąk. Michał Gęborys oraz Leon Małolepszy są prawdziwymi ekspertami w dziedzinie fingerboardingu. Jak wykonuje się triki na miniaturowych deskach? Goście Dzień Dobry TVN dali pokaz swoich wyjątkowych umiejętności.

Fingerboarding - co to jest?

Michał Gęborys i Leon Małolepszy są fingerboardzistami. Potrafią jeździć na minideskorolkach, a efektowne akrobacje w powietrzu wykonują za pomocą swoich sprawnych rąk.

- Deska nie przylepia się do palców. Mamy tutaj prawdziwe działanie fizyki. Są to miniaturowe deskorolki, a przy pomocy wyobraźni próbujemy przełożyć świat skateboardingu na taki stół, żeby to wyglądało jak najbardziej realistycznie. Tworzymy miniatury skateparków i śmigamy na 10 cm deseczkach - wyjaśniał Michał Gęborys.

Czy zasady fingerboardingu opierają się na skateboardingu, czyli jeździe na prawdziwych deskorolkach?

- Na pewno wspólne jest to, że odwzorujemy na małej deskorolce wszystkie triki, które można zrobić na dużej desce - tłumaczył Leon Małolepszy.

Jazda na minideskorolkach

Michał Gęborys opowiedział, jak zaczęła się jego pasja związana z fingerboardingiem.

- Miałem różne zajawki w czasach podstawówki. Byłem megazafascynowany deskorolką, wychodziłem na osiedle, żeby trenować jazdę na desce, ale ciężko mi szło. Zajmowałem się też majsterkowaniem, sklejaniem modeli. W gimnazjum kolega przyniósł do klasy takiego fingerboarda, zrobił kilka sztuczek i to u mnie tak zaskoczyło, tak mnie zafascynowało, że do dziś dosłownie jestem fanem - powiedział fingerboardzista.

Jak wykonuje się triki na minideskorolkach? Leon i Michał pokazali w programie, co potrafią. Zobacz wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości