IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie mogą się pojawić?

IMGW ostrzega przed burzami
IMGW ostrzega przed burzami
Źródło: sarayut Thaneerat/Getty Images
Czwartek, 4 września, w wielu miejscach zapowiada się burzowo. Sytuacja może być na tyle niebezpieczne, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się wydać alerty przed burzami. Gdzie i jak długo będą obowiązywały?
Kluczowe fakty:
  • IMGW ostrzega przed burzami.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółte alerty dla trzech województw.
  • Ostrzeżenia będą się utrzymywać do godziny 17.00.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.

DD_20250713_Burze_napisy
Burza, która zmieniła wszystko – tak zaczęła się jego pasja (napisy)
Źródło: Dzień Dobry Wakacje

Alert IMGW przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami. Żółte alarmy obowiązują w województwach:

  • lubelskim, poza powiatami: łukowskim, ryckim, puławskim, opolskim, kraśnickim;
  • podkarpackim, poza powiatami: stalowowolskim, tarnobrzeskim, Tarnobrzeg, mieleckim, dębickim;
  • małopolskim, w powiecie gorlickim.

Podczas burz należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu. Szacuje się, że może spaść około 25 l/mkw. Będzie też mocno wiało. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość do 70 km/h. Niewykluczone, że w niektórych regionach wystąpią opady gradu.

Alerty będą obowiązywały w czwartek, 4 września, do godziny 17.00.

Pogoda na piątek. Jaka będzie temperatura?

W piątek, 5 września, zacznie się pochmurnie, jednak w ciągu dnia można liczyć na przejaśnienia. W drugiej części dnia w wielu miejscach mogą się pojawić przelotne opady deszczu. Na wschodzie, północnym wschodzie oraz w centrum niewykluczone są burze i opady gradu.

Na termometrach zobaczymy od 24 st.C do 28 st.C. Na południowym wschodzie słupki rtęci mogą dojść nawet do 31 kreski. Najchłodniej będzie na wybrzeżu, od 21 st.C do 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, po południu od zachodu kraju skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr początkowo w porywach do 70 km/h.

Pogoda na piątek 5 września w Warszawie

W piątek w stolicy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Rano możliwe silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do około 200 m. Przelotne opady deszczu, możliwa także burza. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Temperatura maksymalna 29 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni oraz południowy. Podczas burzy możliwe porywy wiatru do około 70 km/h.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości