Zdobyli ją Neymar i Ronaldo. Teraz nagrodę za gola roku może otrzymać Polak

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Szansa dla Polaka na nagrodę za najlepszego gola
Szansa dla Polaka na nagrodę za najlepszego golaDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Marcin Oleksy został nominowany do prestiżowej nagrody FIFA za najpiękniejszego gola roku. Niezwykłą bramkę zdobył w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a Stalą Rzeszów. O szczegółach opowiedział w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem, reporterem Dzień Dobry TVN.

Ampfutbolista Marcin Oleksy nominowany do gola roku

Pierwszy raz w historii Polak został nominowany do prestiżowej nagrody FIFA Puskás Award. Jest nim Marcin Oleksy, który strzelił spektakularnego gola w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a Stalą Rzeszów.

- To był 6 listopada. [...] To była 5. czy 6. minuta. Było dośrodkowanie i [...] zobaczyłem Dawida na lewej stronie. Ułożyłem sobie akcję w głowie. Krzyknąłem do Mateusza: "Daj do Dawida" i Dawid ją wciął, fajna parabola lotu. Wiedziałem, co mam z nią zrobić - tłumaczył sportowiec w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem. - Jeśli się chce, można robić wielkie rzeczy - dodał.

W walce o wygraną wspiera piłkarza Robert Lewandowski. - W swoich mediach społecznościowych poprosił kibiców o głosowanie, także dziękuję mu za to - podkreślił Marcin Oleksy.

Marcin Oleksy - kariera

Za młodu Marcin Oleksy grał w IV lidze, ale w 2010 roku - w wyniku wypadku - stracił nogę. Na szczęście, dzięki determinacji i wsparciu, powrócił na murawę w 2019 roku.

- W ampfutbol wszedłem bardzo szybko. Pierwszy trening 14 listopada 2019 roku, a pierwszy mecz ligowy zagrałem w marcu 2020 roku. Na starcie złamałem kość strzałkową. Jednak chęć gry w ampfutbol była taka, że po 7 tygodniach pojawiłem się na boisku. Szybko rehabilitacja i wróciłem. W 2021 roku otrzymałem powołanie do kadry narodowej - mówił ampfutbolista.

Głosowanie na najlepszego gola trwa do 3 lutego. Wystarczy wejść na stronę fifa.com/the-best-fifa-football-awards.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości