Sport i fitness

9-letniego Kacpra dostrzegły europejskie kluby. "Zagrałem mecz w lidze portugalskiej i strzeliłem 4 bramki"

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Marta Wrońska
9-letni czarodziej z piłką
9-letni czarodziej z piłkąDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Kacper Bywalec ma dopiero 9 lat, a jego grą zainteresowały się już topowe europejskie kluby m.in. Manchester City, Bayern Monachium czy Benfica Lizbona. - Najbardziej kocham w piłce strzelać bramki i robić zwody - mówił młody piłkarz.

Od dziecka na boisku

Kacper Bywalec od małego jest zafascynowany piłką nożną. - Bardzo lubi chodzić na treningi, mecze. Są takie sytuacje, że dostaje zaproszenie na urodziny w sobotę, kiedy wypada turniej czy mecz, to wybiera piłkę nożną - przyznała Monika Bywalec, mama chłopca.

Rodzice są dumni ze swojego syna i wspierają jego pasję. - Myśmy z Kacprem wzorowali się na Ronaldinho. Dokładnie na takim profilu piłkarza: obunożność, panowanie nad piłką - wyjaśnił Artur Bywalec, tata 9-latka.

Kacper Bywalec zagrał w SL Benfica

Młodziutki piłkarz posiada profil w mediach społecznościowych, na którym udostępniane są filmiki z jego treningów. 9-latkiem zainteresowały się już topowe europejskie kluby m.in. Manchester City, Bayern Monachium, Benfica Lizbona. Chłopcu udało się rozegrać spotkanie w barwach ostatniego z wymienionych.

- Pojechałem do Lizbony i było tam bardzo fajnie, bardzo dobre treningi. Zagrałem mecz w lidze portugalskiej i strzeliłem 4 bramki - mówił 9-latek. - Najbardziej kocham w piłce strzelać bramki i robić zwody. Triki robię na jakość, czyli bardzo szybko. Mój tata nauczył mnie zwodów na Orliku - dodał.

Benfica Lizbona to najbardziej utytułowana drużyna w Portugalii, która jest 37-krotnym mistrzem tego kraju. - Gra w tej koszulce SLB na zawsze zostanie w głowie. Ta przygoda z Portugalią jest otwarta. Tam znowu było zapytanie, kiedy możemy - wyjaśnił tata chłopca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości