Sport i fitness

Polska mistrzyni świata w wioślarstwie trenuje niezwykły taniec. "Jak wracam z tych zajęć, jestem szczęśliwa"

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Radosław Męczykalski
Multimedalistka, multipasjonatka
Multimedalistka, multipasjonatkaDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Agnieszka Kobus-Zawojska to niezwykle utalentowana wioślarka, która za sprawą licznych sukcesów na stałe zapisała się w historii polskiego sportu. Dwukrotna mistrzyni olimpijska z zaangażowaniem poświęca się czasochłonnym treningom na wodzie, ale nie stroni też od innych aktywności. Jak wygląda jej codzienność?

Agnieszka Kobus-Zawojska i jej sportowa pasja

Agnieszka Kobus-Zawojska jest mistrzynią świata i Europy w wioślarstwie. W 2016 roku utalentowana sportsmenka wywalczyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, z kolei w 2021 roku sięgnęła po srebro w Tokio. Co ciekawe, wioślarstwo to jedna w wielu aktywności, w których doskonale odnajduje się dwukrotna mistrzyni olimpijska. Ambitna 31-latka pasjonuje się także sportami walki, a nawet tańcem na szpilkach.

- Za każdym razem, jak wracam z tych zajęć, jestem naprawdę szczęśliwa - zapewnia Agnieszka Kobus-Zawojska, udowadniając tym samym, że sport stanowi nieodłączny element jej codzienności.

Agnieszka Kobus-Zawojska - jaka jest prywatnie?

Agnieszka Kobus-Zawojska stara się poświęcać jak najwięcej czasu najbliższym. Z niekrywaną przyjemnością spotyka się z siostrzeńcami, dla których stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania. Oskar i Oliwier Kalata zgodnie twierdzą, że są dumni z osiągnięć cioci i uwielbiają jej towarzystwo.

- Chciałabym, żeby oni też kontynuowali tradycję rodzinną. Niekoniecznie w wiosłach, ale po prostu w sporcie. Uważam, że to najfajniejsza przygoda, zwłaszcza dla dzieci - zdradza mistrzyni olimpijska. Dodaje też, że chwile spędzone w gronie bliskich osób są dla niej niezwykle cenne.

- Rodzina to ważny punkt w moim życiu. Myślę, że tą najbliższą rodziną jest w tym momencie mój mąż (...). Jesteśmy razem od lutego 2009 roku, małżeństwem jesteśmy od grudnia 2017 roku - podsumowuje Agnieszka Kobus-Zawojska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości