Between US niesie pomoc
Projekt Between US został powołany przez pięć 16-latek z Bielska-Białej. Jego celem jest niesienie pomocy innym młodym ludziom, którzy nie potrafią odnaleźć się w nowej pandemicznej rzeczywistości lub czują się samotni. Inicjatywa powstała w ramach platformy Zwolnieni z Teorii, która pomaga tworzyć kampanie społeczne.
Dziewczyny same doświadczyły trudnych sytuacji i teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych chcą stworzyć bezpieczną przestrzeń. Każdy, kto czuje się przytłoczony obecną sytuacją lub nie radzi sobie z emocjami, będzie mógł tam znaleźć konkretne porady, a także porozmawiać z innymi ludźmi, którzy doświadczyli kryzysu psychicznego.
Licealistki tworzą swój projekt z pomocą psychologów.
- Każdy nasz krok, każda treść, którą publikujemy, są dopracowane i konsultowane ze specjalistami - podkreślała w Dzień Dobry TVN Natalia Rusin, współautorka projektu.
- Staramy się być mostem między naszymi odbiorcami a psychologami i kierować osoby, które mają jakiś poważny problem, do specjalistów - dodała Maja Grzegorz.
Z jakim problemami młodzi ludzie zgłaszają się do nich najczęściej? - Najbardziej dokucza im samotność. Część boi się do kogoś zadzwonić, właśnie z obawy przed odrzuceniem - mówiła Maja Grzegorz.
Between US - jak to działa?
Between US działa przede wszystkim w mediach społecznościowych. Dziewczyny można znaleźć na Instagramie, YouTubie, Facebooku, a nawet Discordzie. - Stworzyłyśmy też specjalny kanał głosowy za pośrednictwem, które rozmawiamy z naszymi odbiorcami - wyjaśniała w Dzień Dobry TVN Maja. Docelowo licealistki chcą zacząć prowadzenie bloga, w planach mają także organizację spotkań "na żywo".
Projekt stworzony przez pięć licealistek - Natalię Rusin, Maję Grzegorz, Agatę Kóskę, Wiktorię Fajfer i Karolinę Stasica - spotkał z bardzo dobrym przyjęciem. Dziewczyny zgodnie przyznają, że nie spodziewały się takiego rozgłosu. Ludzie piszą do nich, że podcasty czy filmiki, które przygotowują, bardzo im pomagają i inspirują.
- Prawda jest też taka, że ten projekt ma pomagać nie tylko innym, ale też nam. To taka autoterapia wobec pandemii i warunków życia z nią związanych. Projekt wymusił na nas działania - zaznaczyły dziewczyny.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Oto 11-latka, która dodaje szybciej niż kalkulator. Jak to robi? "Wyobrażam sobie liczydło"
Autor: Katarzyna Oleksik