Stres odczuwają nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Jak rozpoznać, że nasz czworonóg żyje w zbyt dużym napięciu? Co możemy zrobić, aby pomóc pupilowi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Weronika Płocha, tymczasowa opiekunka kotki Panienki oraz dr n. med. Jagna Kudła, weterynarz, behawiorystka.
Wielu dorosłym może wydawać się, że dzieciństwo to czas beztroski i zabawy. Jak się jednak okazuje, najmłodsi także przeżywają napięcia, mają kłopoty, z którymi się borykają. Bywa, że doświadczają zbyt dużego stresu, jak na swoje możliwości. I tu z pomocą przychodzi Magda Kordaszewska, która podpowiedziała nam, jak poprzez zabawę pomóc najmłodszym odpocząć, naładować baterie i zregenerować mózg.
Samotność to stan, który nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Najnowsze badania pokazują, że osoby, które nie mają wokół siebie kogoś bliskiego, nie potrafią rozróżnić prawdziwych osób od fikcyjnych postaci.
Miłość od pierwszego wejrzenia, wielkie zauroczenie i romantyczna miłość. Nagle do związku wkradają się kłamstwa, zgrzyty, rozczarowanie, brak zaufania i w końcu przychodzi nienawiść. Jest równie silna, co więź, która łączy dwoje ludzi. Co robić w sytuacji, gdy nasze uczucia są ambiwalentne, gdy męczymy się, a nie potrafimy zakończyć relacji? O tym opowiedziała nam Monika Machnicka, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
Rozpoczęcie roku szkolnego to wyjątkowy czas dla najmłodszych, który może wiązać się ze stresem. Szczególnie, gdy nasze dziecko jest wysoko wrażliwe. O tym, jak rozpoznać WWO u dzieci, a także, jak możemy ułatwić im pierwszy dzień w szkole, porozmawialiśmy z psycholożką Katarzyną Kucewicz.
Spotkanie tej jednej i wyjątkowej osoby nie jest wcale tak proste, jak mogłoby nam się wydawać. A nawet gdy już poznamy drugą połówkę, często okazuje się, że ma zupełnie inne wyobrażenie relacji niż my.
"Detektywi" - uwielbiany przez widzów serial powraca po 10 latach. Wystąpią w nim, dobrze nam znani z paradokumentu "W-11" Anna Potaczek oraz Maciej Dębosz. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ich, jak wyglądała praca na planie.
Doktor Dominika Gulda wraz ze swoim zespołem badawczym, jako jedyni w Polsce, sprawdzają samopoczucie egzotycznych zwierząt. Jest to możliwe, dzięki kamerze termowizyjnej. Na podstawie tych badań, opiekunowie wiedzą, jak się porozumieć ze zwierzętami.
Aida Kosojan-Przybysz to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych wizjonerek w Polsce. Na Instagramie regularnie raczy swoich fanów istotnymi sentencjami, słowem wsparcia, a nierzadko także swoimi wizjami. Tym razem podzieliła się ważną radą, która może wpłynąć na życie wielu z nas.
Emotikony – znaki, bez których ciężko jest sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w erze internetowych komunikatorów, mają swoje święto 17 lipca i 19 września. Skąd się wzięły tak popularne dzisiaj "buźki" powstałe poprzez umiejętne łączenie znaków interpunkcyjnych? Komu je zawdzięczamy?
Wojtek Łozowski, znany wszystkim jako Łozo, jakiś czas temu powrócił do show-biznesu. Były wokalista zespołu Afromental w cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" zdradził, dlaczego nieco usunął się w cień.
Złość to bardzo silna emocja, którą - niestety - część z nas tłumi w sobie. Nie wiemy, w jaki sposób ją rozładować i uwolnić od napięcia. Jak można sobie z nią poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Iwona Guzowska, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie, coach.
Emocje… trudno nam o nich mówić i tak samo trudno je kontrolować. Kiedy w domu, czy w pracy spotka nas przykra sytuacja, najczęściej reagujemy płaczem bądź krzykiem. Jak więc zapanować nad spontanicznymi zachowaniami? A może wręcz przeciwnie, nie powinniśmy ich ograniczać? Na te pytania odpowiedział dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Chłopaki też płaczą, wzruszają się i czują całe spektrum emocji - nie tylko społecznie akceptowane złość i dumę. Tę prostą prawdę w swoim podcaście przekazywać chce siatkarz Andrzej Wrona.
Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i nie ma w tym nic dziwnego. Uśmiech na twarzach maluchów zazwyczaj uspokaja opiekunów. Warto jednak pamiętać, że smutek jest także nieunikniony, a wręcz potrzebny. Nieprzyjemna emocja pomaga nam poradzić sobie ze stratą.