wsparcie psychiczne

    wsparcie psychiczne

    Projekt "Osiedle Sitowie" to miejsce, w którym aktywowane są osoby wykluczone społecznie. Pracę z uczestnikami realizuje sieć organizacji pozarządowych, a także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Mieszkańcy uczą się tam samodzielnego życia, mają możliwość pracować, a także otrzymują wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.

    Wymuszona przez pandemię izolacja ma olbrzymi wpływ na zdrowie psychiczne. Wielu młodych ludzi nie potrafi jej zaakceptować i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Takim osobom pomaga inicjatywa Between US stworzona przez pięć licealistek. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały Natalia Rusin i Maja Grzegorz, współautorki projektu.

    Czas pandemii, szczególnie wtedy, gdy wszyscy musieliśmy zostać w domach, był trudny dla każdego z nas. Niezwykle ciężkie były to chwile dla osób starszych, które nierzadko są samotne, a koronawirus całkowicie uniemożliwił im bezpośrednie kontakty z innymi. Właśnie z myślą o nich powstał Telefon Wsparcia dla Seniorów. Ta jedyna w swoim rodzaju akcja nadal jest bardzo potrzebna. Stoją za nią dwie niezwykłe kobiety - Janina Piwowarczyk i Ewa Kulisz, z którymi rozmawialiśmy w naszym programie.

    Jak poradzić sobie z negatywnym nastawieniem, smutkiem, apatią, która towarzyszy podczas choroby? Co wówczas pomaga i działa mobilizująco? Gdzie szukać siły? Rodzina, przyjaciele - jak oni mierzą się z chorobą bliskiej osoby. Jak mogą wesprzeć chorego? Jak z nim rozmawiać? Kiedy szukać pomocy u psychologa? Z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiali nasi goście, Katarzyna Montgomery, dziennikarka, która była sparaliżowana oraz Wojciech Wysocki, aktor, wygrał walkę z rakiem.