Nastolatek wsadził sobie piłeczkę golfową do odbytu. Aby ją usunąć lekarze użyli aż 6 różnych narzędzi

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
chłopiec w szpitalu

Fantazja i pomysłowość nastolatków nie zna granic. Przekonali się o tym rodzice pewnego 14-latka. Chłopiec włożył sobie do odbytu piłeczkę, której później nie mógł wyjąć. Co więcej, problemy mieli również lekarze, którzy próbowali pomóc chłopcu. Czy zdołali w końcu usunąć ciało obce?

Nastolatek z piłką w odbycie

Przypadek pochodzącego z Australii 14-latka opisano w czasopiśmie "Case Reports Surgery". Chłopiec wsadził sobie do odbytu piłeczkę golfową. Kiedy nie mógł jej wyjąć ani wypróżnić, przyznał się mamie, co zrobił. Wtedy kobieta zabrała nastolatka do szpitala.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wykonane przez lekarzy zdjęcie rentgenowskie wykazało, że piłeczka dotarła do jelita, gdzie utknęła. Specjaliści postanowili ją usunąć. Niestety żadne z sześciu urządzeń (użyto m.in. przyssawki, siatki medycznej, chwytaka z czterema zębami i cewnika balonowego), po które sięgnęli nie rozwiązało problemu. W końcu zdecydowano, że być może organizm chłopca sam sobie poradzi i w końcu wydali piłeczkę. Niestety tak się nie stało. Kolejne prześwietlenie wykonane po 24 godzinach wykazało, że piłeczka ciągle znajduje się w jelicie.

Jak lekarze usunęli ciało obce?

Kiedy rodzina nastolatka nie chciała się zgodzić na kolejne próby siłowego usunięcia piłeczki, lekarze postanowili podać 14-latkowi dużą ilość środków przeczyszczających. Chłopiec miał co trzy godziny wybijać litr specjalnego płynu. Na szczęście metoda zadziałała i chłopcu udało się wydalić ciało obce.

Kolejne badania wykazały, że piłeczka nie uszkodził ścian jelita. Jeszcze tego samego dnia nastolatek został wypisany ze szpitala.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Hispanolistic/Getty Images

Pozostałe wiadomości