Zrzuciła 50 kilogramów w 16 miesięcy. "Lekarze mi mówili, że nie mam szans schudnąć"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Schudła 50 kilogramów w 16 miesięcy
Schudła 50 kilogramów w 16 miesięcy Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Katarzyna Kucewicz niejednokrotnie odwiedzała Dzień Dobry TVN w charakterze ekspertki z zakresu psychologii. Dziś opowiedziała jednak o innym temacie, który bezpośrednio jej dotyczy – psycholożce udało się schudnąć 50 kilogramów w 15 miesięcy. Jak tego dokonała?

Kasia Kucewicz lżejsza o 50 kg

Katarzyna Kucewicz to psycholożka, która ponad rok temu postanowiła całkowicie odmienić swoje życie. Od dzieciństwa zmagała się z otyłością, którą uporczywie komentowali obcy ludzie. Choć miała za sobą niejedną próbę zrzucenia nadwagi, nigdy nie udało jej się osiągnąć zamierzonego celu. Wszystko zmieniło się 1 stycznia 2022 roku, gdy podjęła decyzję o schudnięciu ze wsparciem ekspertów.

- To było takie postanowienie noworoczne, pierwsze, które mi w życiu wyszło. [...] W którymś momencie pomyślałam, że chciałbym się zmienić. […] Zawsze będę bodypositive i ja uważam, że każde ciało może być piękne, w każdym rozmiarze i ja uważam, że byłam piękna też, jak byłam taka większa – tłumaczyła psycholożka.

Wszystko zaczyna się głowie

Jak przyznaje Kasia, lekarze nie dawali jej szans na samodzielne zrzucenie wagi. Ratunkiem dla niej miała być jedynie operacja bariatryczna, jednak psycholożka była nieugięta. Na początku liczyła na to, że uda jej się zgubić 10 kilogramów, jednak z czasem okazało się, że przy wsparciu dietetyczki jej rozmiar zmniejszył się dużo szybciej, niż zakładała.

- Ja zawsze próbowałam redukować wagę na własną rękę, jakimiś dietami z Internetu, poradami koleżanek [...] Tym razem stwierdziłam, że muszę się tym zająć na poważnie: poszłam do lekarza, do diabetologa, do dietetyczki. Za moim sukcesem stoją świetne kobiety, które mi pomogły – zapewniała ekspertka.

Kasia do dziś ćwiczy pilates, przyjmuje leki na insulinooporność, stosuje zdrową dietę. Dzięki temu nadal udaje jej się utrzymać prawidłową wagę, a co za tym idzie – dobre samopoczucie.

- Dla mnie zmiana mentalna jest absolutną podstawą. [...] Zauważyłam, że jedzenie przestało mieć dla mnie walor emocjonalny [...] Teraz wiem, że mogę się nagradzać w inny sposób […] Lekarze mi mówili, że nie mam szans schudnąć samodzielnie – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości