Dlaczego Polacy wybierają catering dietetyczny?

jak wybraćcatering dietetyczny

Diety pudełkowe z dnia na dzień zyskują na popularności. Jeszcze do niedawna kojarzone głównie z zabieganymi pracownikami dużych korporacji, dzisiaj lądują na stołach wielu polskich domów. Co sprawia, że catering z dowozem stopniowo wypiera tradycyjne gotowanie? Powodów jest przynajmniej kilka!

Catering dietetyczny - czy warto?

Na pytanie czy warto zdecydować się na catering dietetyczny można odpowiedzieć salomonowo – to zależy. Z pewnością szeroki wybór menu sprawia, że możesz poczuć się jak w prawdziwej restauracji, ale bez konieczności wychodzenia z domu i czasochłonnych dojazdów. To duży kłopot przede wszystkim w dużych aglomeracjach, gdzie korki zaczynają się wcześnie rano i kończą późnym wieczorem.

Szeroki wybór menu idzie w parze z personalizacją diety. Dobry catering dietetyczny to taki, który uwzględnia Twoje potrzeby w zakresie liczby kilokalorii, ale również zbilansowania makro- i mikroskładników. Dostajesz dokładnie takie posiłki, jakich potrzebujesz. Wiesz, że nie masz już potrzeby podjadania między kolejnymi daniami. Nie ryzykujesz też wyrzucania żywności, której nie jesteś w stanie przetworzyć i spożyć.

Czy jest w takim razie coś, co przemawia za tradycyjnym gotowaniem? Przygotowując posiłki samodzielnie wiesz, z jakich składników szykujesz potrawy. Jeśli chcesz mieć pewność, że catering, który otrzymujesz, jest równie wysokiej jakości, wybieraj firmy, które mogą pochwalić się certyfikatami takimi, jak Lider Jakości, Zdrowa Marka, Dobra Marka czy Laur Konsumenta. To gwarancja korzystania ze starannie wyselekcjonowanych i pełnowartościowych produktów.

Na pierwszy rzut oka catering dietetyczny może wydawać się dosyć drogą usługą. Koszt posiłków na jeden dzień waha się zwykle od 50 do 80 zł w zależności od miasta oraz rodzaju i parametrów wybranej diety. Warto jednak pamiętać, że jedzenie stopniowo drożeje i za takie same zakupy płacisz coraz więcej. Rachunek za żywność to jeszcze nie wszystko. Musisz również poświęcić swój czas oraz energię (gaz, prąd) na przygotowanie posiłków, które nie zawsze udają się tak, jakbyś sobie tego życzył. W przypadku diety pudełkowej dostajesz świeże i zdrowe i pyszne dania prosto pod drzwi.

Jak wybrać odpowiedni catering dietetyczny?

Na rynku znajdziesz wiele różnych dostawców diet pudełkowych. Jak rozpoznać usługę na którą warto przeznaczyć pieniądze?

Przede wszystkim dobry catering to taki, który pozwala Ci na personalizację menu poprzez określenie liczby kilokalorii oraz posiłków każdego dnia. W ten sposób ułożysz dietę bez względu na swoje zapotrzebowanie energetyczne i tryb życia.

Dieta pudełkowa musi być różnorodna. Chodzi nie tylko o dostarczenie niezbędnych witamin i minerałów, ale też radość ze spożywanych posiłków. Nawet najlepsze dania w pewnym momencie Ci się znudzą, jeśli będą pojawiały się zbyt często.

Przemyślany jadłospis to również taki, który uwzględnia potrzeby osób z ograniczeniami dietetycznymi niezależnie od tego czy wynikają one z powodów zdrowotnych, czy wewnętrznych przekonań. Klient zawsze powinien mieć możliwość wyboru m.in. diety:

  • bez mięsa lub produktów odzwierzęcych;
  • bez glutenu; bez nabiału;
  • z obniżoną zawartością węglowodanów;
  • wysokotłuszczowej.

Dzięki takiemu zróżnicowaniu catering dietetyczny staje się usługą "szytą na miarę" i przeznaczoną dla każdego.

Dlaczego ludzie tak chętnie wybierają catering dietetyczny?

Popularność diet pudełkowych jest tak duża, ponieważ odpowiadają one na jeden z podstawowych problemów większości z nas – brak czasu. Wszyscy wiemy, że kiedy chcesz pogodzić pracę lub naukę z czasem dla rodziny i znajomych zaczyna brakować wolnych chwil dla siebie. Dzięki cateringowi dietetycznemu oszczędzasz czas podwójnie - na zakupach i gotowaniu w kuchni.

Sam proces składania zamówienia jest intuicyjny i przeprowadzisz go nawet prosto ze smartfona lub przez stronę internetową. Maksymalna wygoda – kilka kliknięć i gotowe! Te kilka godzin, które zyskałeś przeznacz na wyjście z rodziną do kina, wpadnij na siłownię albo poczytaj dobrą książkę.

Catering z dowozem to również możliwość wyboru jednej z wielu zróżnicowanych diet bez konieczności wertowania książek kucharskich. Testuj różne smaki albo znajdź swój ulubiony. W większości diet pudełkowych możesz wybierać spośród wariantów wegetariańskich i wegańskich, menu dla osób aktywnych fizycznie, smakoszy, miłośników ketodiety i wielu innych opcji. To niepowtarzalna szansa na spróbowanie posiłku, którego samodzielne przygotowanie byłoby trudne i czasochłonne.

Z dietą pudełkową dużo łatwiej osiągnąć swój cel dietetyczny. Posiłki, które otrzymujesz, dostarczają Ci dokładnie wyliczoną liczbę kilokalorii. Masz pewność, że są zbilansowane. Wystarczy, że uzupełnisz je o ćwiczenia fizyczne, a szybko zobaczysz efekt swoich starań.

Menu "z pudełka" jest układane przez wykwalifikowanych dietetyków, dlatego nie musisz martwić się o niedobory witamin i mikroelementów. Dobrze dopasowana kaloryczność diety nie powinna też powodować uczucia głodu między posiłkami. Jeśli mimo regularnego spożywania posiłków podjadasz, problem może leżeć w zbyt niskiej gęstości energetycznej posiłków albo np. zajadania negatywnych stresu (tzw. jedzenie emocjonalne).

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy catering dietetyczny to dobry pomysł, sprawdź ofertę Nice To Fit You. To nawet 45 zróżnicowanych posiłków w codziennym jadłospisie i 9 całkowicie odmiennych diet.

Wypróbuj poszczególne ścieżki zamówień – Comfort, Flexi oraz Select i odkryj tę, która odpowiada Ci w największym stopniu. Spersonalizuj swoją dietę i schudnij, przybierz na wadze lub po prostu czuj się świetnie na co dzień.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości