Wielu z nas podczas bólu głowy uciska sobie skronie. Robimy to i wiele innych odruchowych czynności, żeby przynieść sobie ulgę. Okazuje się, że matka natura wyposażyła nas w naturalną metodę walki z bólem, a mianowicie uciskanie. Terapeutka medycyny chińskiej wyjaśniła widzom Dzień Dobry TVN, jak najłatwiej uśmierzyć ból.
Uciskanie uśmierza ból
Często gorsze samopoczucie możemy łatwo zniwelować na własną rękę. I to dosłownie. Wystarczy poznać te punkty w swoim ciele.
- Mamy blisko 400 punktów na ciele, które są aktywnie biologicznie i są badane. Ból to zastój w ciele, a uciskaniem chcemy tę cyrkulację poruszyć. Na stymulację jednego punktu warto poświęcić kilka minut. Jeden z najbardziej znanych punktów przeciwbólowych, znajduje się między kciukiem a palcem wskazującym. Jadąc tramwajem, czy na czerwonym świetle możemy go łatwo stymulować - tłumaczyła Joanna Brejecka-Pamungkas.
- Im głębsza stymulacja, tym będzie to korzystniejsze i intensywniejsze. Oczywiście na granicy bólu, bo nasze ciało może się spiąć - dodała.
Jak szybko pozbyć się bólu głowy?
Codzienny ból głowy potrafi przynieść duży dyskomfort w najmniej oczekiwanej i pożądanej chwili. Jak mu zaradzić?
- Pod kątem bólu głowy warto uciskać na wysokości trzeciego oka. On jest pobudzający. W przypadku bezsenności i stresu także można go masować - poradziła terapeutka medycyny chińskiej.
- Z tyłu głowy warto uciskać punkty w przypadku bezsenności. Nasze krążenie w obrębie głowy jest osłabione, toteż jesteśmy wrażliwi na zmiany atmosferyczne. Uciskanie w tylnych punktach głowy możemy wykonać samodzielnie - tłumaczyła.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Półpasiec i uciążliwe nerwobóle
- Zioła na mięśnie, kości i stawy – jak i kiedy stosować?
- Przyczyny “bólu jajników” i braku okresu
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN