23-letnia influencerka chce poddać się eutanazji. "Doszłam do granicy"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
dailymail.co.uk, wydarzenia.interia.pl
Kobieta wpatrująca się w okno.

Instagramowy post 23-letniej Olympe poruszył miliony ludzi na całym świecie. Francuska influecerka oświadczyła, że pragnie popełnić samobójstwo wspomagane. Kobieta cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości i liczy na to, że po wnikliwej analizie jej dokumentacji medycznej lekarze wyrażą zgodę na przeprowadzenie eutanazji.

23-letnia influencerka chce popełnić samobójstwo wspomagane

Olympe cieszy się niemałą popularnością w sieci. Francuzka prowadzi swój kanał w serwisie YouTube, jest też bardzo aktywna na Instagramie. W jednym z ostatnich postów 23-latka pochyliła się nad tematem samobójstwa wspomaganego.

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Influencerka ujawniła, że planuje poddać się eutanazji i dlatego skontaktowała się z belgijskimi lekarzami. W większości krajów europejskich, w tym także we Francji, przeprowadzanie tego rodzaju zabiegów jest nielegalne, dlatego jej wybór padł na jedno z państw Beneluksu.

- To moje życie. To moja, bardzo trudna decyzja. Jestem bardzo odporną osobą, ale mam swój próg wytrzymałości. Doszłam do granicy. Jestem bardzo zmęczona - wyznała Olympe.

W tym miejscu warto podkreślić, że kobieta cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Jej problemy zdrowotne mają mieć związek z trudnym dzieciństwem. 23-latka przyznała, że jako mała dziewczynka regularnie przemieszczała się między różnymi domami zastępczymi, doświadczyła też wykorzystania seksualnego.

23-latka poprosiła lekarzy o pomoc w skróceniu życia

Francuzka podkreśliła, że nie zachęca nikogo do podejmowania decyzji o eutanazji. Jej zdaniem każdy, kto boryka się z problemami natury psychicznej, powinien poszukać wsparcia u bliskich i rozważyć wdrożenie odpowiedniego leczenia. Sama jednak nie zamierza stosować się do tych wskazówek.

Olympe poinformowała swoich obserwatorów, że pragnie zakończyć swoje życie jeszcze przed końcem 2023 roku. Lekarz, z którym się kontaktowała, skomentował tę wypowiedź na łamach dziennika "Le Parisien".

- Ta data na pewno nie pochodzi ode mnie. Potrzebuję znacznie więcej informacji, zanim zdecyduję się z nią spotkać (...). Nie odmawiamy spotkania takim ludziom, ale wyjaśniamy im, że proces może trwać miesiące, a nawet lata - zapewnił Yves de Locht.

Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc. 

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Pomoc dla osób w kryzysie - niezbędne informacje znajdziesz TUTAJ.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: dailymail.co.uk, wydarzenia.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alvaro Medina Jurado/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości