Zdrowie

Jest uczulona na własne łzy i pot. "To zniszczyło moje życie"

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
zdrowie.radiozet.pl, abcactionnews.com
Spocona kobieta

Reakcje alergiczne mogą być wywoływane przez wiele czynników. Pyłki roślin, roztocza kurzu domowego czy produkty spożywcze to tylko niektóre z nich. Okazuje się jednak, że drażniącym organizm bodźcem bywają też własne łzy i pot. Z tak nietypowym uczuleniem boryka się 34-letnia Julie Reid z Florydy. - Każda aktywność fizyczna, którą wykonuję, rozwija pokrzywkę - zapewnia kobieta.

Pot i łzy wywołują u niej reakcję alergiczną

Julie Reid od kilku lat unika siłowni, jazdy na rowerze i sauny, nie pozwala sobie także na spacery w słoneczne dni. Wszystko po, by uchronić się przed nadmiernym poceniem. Każda kropla potu wywołuje u kobiety swędzącą wysypkę. Wykwity skórne pojawiają się przede wszystkim na twarzy, plecach i ramionach, ale zdarza się i tak, że pokrywają całe ciało.

- Każda aktywność fizyczna, którą wykonuję, rozwija pokrzywkę - przyznała 34-latka w szczerym wywiadzie dla ABC Action News.

Jak skutecznie walczyć z alergią?

Nie daj się wiosennej alergii
Nie daj się wiosennej alergiiDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Dokuczliwe dolegliwości towarzyszą Julie także podczas płaczu. Przez nadwrażliwość na własne łzy i pot Julie Reid zrezygnowała z pracy i zaczęła unikać ludzi.

- To zniszczyło moje życie. Nie mam nic - stwierdziła Amerykanka, u której zdiagnozowano pokrzywkę cholinergiczną.

Pokrzywka cholinergiczna - objawy, przyczyny, leczenie

Medycyna nie zna wielu przypadków kobiet, które borykają się z uczuleniem na własne łzy i pot. Pokrzywka cholinergiczna zwykle dotyka mężczyzn w wieku 15-24 lat. U podłoża schorzenia leży nadwrażliwość na acetylocholinę, czyli substancję pełniącą rolę neuroprzekaźnika we włóknach nerwowych.

Zmiany pokrzywkowe przybierają różne wymiary i kształt. Zwykle niosą za sobą świąd i ból. Ataki alergii łagodzi się poprzez przyjmowanie leków antyhistaminowych. W ramach profilaktyki pacjentom zaleca się przyjmowanie preparatów na nadmierne pocenie, a także leków uspokajających.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: zdrowie.radiozet.pl, abcactionnews.com

Źródło zdjęcia głównego: Siriporn Kaenseeya/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości