Jest uczulona na własne łzy i pot. "To zniszczyło moje życie"
Reakcje alergiczne mogą być wywoływane przez wiele czynników. Pyłki roślin, roztocza kurzu domowego czy produkty spożywcze to tylko niektóre z nich. Okazuje się jednak, że drażniącym organizm bodźcem bywają też własne łzy i pot. Z tak nietypowym uczuleniem boryka się 34-letnia Julie Reid z Florydy.
NA JUTRO RANO Międzynarodowy Dzień Alopecji, czyli łysienia plackowatego. Co warto wiedzieć o tej chorobie?
Alopecja to inaczej łysienie plackowate, które może dotykać wszystkich ludzi i to niezależnie od wieku. Plackowate wypadanie włosów może świadczyć właśnie o tej chorobie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Alopecji, który przypada 6 sierpnia, przedstawiamy, na czym polega ta dolegliwość.
Świerzb u kota. Jak się objawia choroba skóry u kota i jak postępować z chorym zwierzęciem?
Twój kot drapie się w okolicy uszu częściej niż zwykle? Nie pozwala dotykać i głaskać uszu? Objawy te mogą świadczyć o chorobie pasożytniczej wywołanej przez świerzbowce. Dowiedz się, jakie jeszcze są jej objawy i co grozi twojemu kotu.
Osutka – przyczyny i rodzaje. W jakiej postaci występuje?
Osutka jest następstwem przyjmowania leków lub chorób zakaźnych. Objawia się zmianami skórnymi, które mogą również występować na błonach śluzowych. Przyczyna reakcji organizmu nie jest do końca znana. Osutka występuje również w świecie roślin.
Nie pierzesz nowych ubrań przed ich założeniem? Konsekwencje mogą być naprawdę groźne
Ubrania kupione w sklepie wymagają uprania przed ich założeniem, są bowiem siedliskiem chorobotwórczych patogenów oraz środków konserwujących, które mogą wywoływać alergie skórne i inne schorzenia. Pranie nowych rzeczy w odpowiednio wysokiej temperaturze powinno dotyczyć zarówno ubranek dziecięcych, jak i niemal wszystkich elementów garderoby dla dorosłych.
Jak chronić się przed czerniakiem? "Powinniśmy poświęcić 5 minut na to, by obejrzeć swoją skórę"
W Dzień Dobry Wakacje w ramach "Projektu Plaża" w Międzyzdrojach Olivier Janiak poruszył istotny, a zarazem bardzo aktualny temat nowotworu skóry. O profilaktyce i leczeniu choroby opowiedzieli jego goście, prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski oraz organizator akcji "Miej oko na skórę" Kamil Dolecki.
Jej ciało pokrywa wielka rana. Mama Zuzi: "Zastanawiałam się, czy można jej przeszczepić moją skórę"
Zuzia Plewa choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Oznacza to, że skóra dziewczynki pokrywają bolesne rany. Jak wygląda codzienne życie z tym schorzeniem i co można zrobić, aby ulżyć Zuzi w cierpieniu?
Atopowe zapalenie skóry u dziecka. Dramat całej rodziny
"Nie umiem funkcjonować jak dziecko jest w złym stanie [...] Wstaje człowiek w nocy i nie wie, co ma zrobić. A dziecko płacze..." - mówi Agnieszka Kazimierczak, mama chorej na atopowe zapalenie skóry Kamili. Na chorobę jej dziecka nie ma leku. Ale można pomóc. Zobacz, na czym polega hydroterapia przeznaczona specjalnie dla dzieci z tym problemem. Po trzech tygodniach Kamila przestała się drapać i płakać w nocy. A mama znowu jest szczęśliwa.
Naukowcy z Poznania i Łodzi opracowali odzież, która może pomóc osobom z dolegliwościami dermatologicznymi. Do produkcji leczniczych ubrań naukowcy wykorzystali len, który ma właściwości prozdrowotne i korzystnie wpływa na naszą skórę. W jaki sposób odzież może leczyć choroby skóry? I komu tego typu ubrania mogą pomóc?