Samotność ma ogromny wpływ na społeczeństwo w wymiarze społecznym, politycznym, a także ekonomicznym.
Czym jest lęk uogólniony?
Dlaczego nie zgłosiła się po pomoc w trudnych momentach życia?
W 2022 roku konsultanci linii 116 111 podjęli najwięcej, bo aż 885, interwencji ratujących życie lub zdrowie dzieci. To blisko 2,5 interwencji dziennie. Dlaczego tak się dzieje? Gościem Dzień Dobry TVN była Monika Orkan-Łęcka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Instagramowy post 23-letniej Olympe poruszył miliony ludzi na całym świecie. Francuska influecerka oświadczyła, że pragnie popełnić samobójstwo wspomagane.
Osoby zmagające się z problemami skórnymi mogą dzięki niej dowiedzieć się m.in. czy podłożem choroby są np. zaburzenia psychiczne.
Człowiek doświadczający uczucia wszechogarniającej pustki i braku zrozumienia, w poszukiwaniu rozwiązania swoich problemów trafia do gabinetu psychologa. Często to właśnie tam odkrywa, że jeden, bądź obydwoje rodziców byli niedojrzali emocjonalnie. Co to oznacza i jak rzutuje na dalsze życie dziecka?
Życie osób cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową można porównać do sinusoidy. Pomiędzy bezobjawowymi okresami, kiedy chory może normalnie funkcjonować, występują epizody głębokiej depresji lub manii.
Histrioniczne zaburzenie osobowości charakteryzuje się teatralnym zachowaniem osoby, mającym na celu ściągnięcie na siebie uwagi otoczenia. Towarzyszy mu również wysoka zmienność uczuciowa.
Czym są urojenia ksobne, wie podświadomie każdy, kto musiał wrócić do domu zatłoczonym autobusem tuż po tym, jak na jego spodnie przypadkowo wylało się pół butelki wina. "Wszyscy na mnie patrzą! Przyglądają się, myślą, że jestem pijakiem!" – takie myśli kłębią się w głowie. A przecież większość ludzi w autobusie zajęta jest swoimi sprawami i nawet nie zauważyła plamy na spodniach.
Czas izolacji i nauka zdalna odbiły się na najmłodszych. W czasie lockdownu wielu młodych ludzi nie radziło sobie z rzeczywistością, dodatkowo nasilił się problem uzależnień od komputera. O najczęstszych przyczynach hospitalizacji opowiedziała psychiatra Małgorzata Wyrębska-Rozpara ze szczecińskiego szpitala "Zdroje".
Jacek Poniedziałek to jeden z najbardziej wyrazistych aktorów polskiej sceny. Ostatnio głośno jest nie tylko o jego talencie, ale także uzależnieniach i problemach. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o swoich zmaganiach z przeciwnościami losu, a także kulisach powstawania szokującej książki pt. "(Nie)Dziennik".
O stan Kanye Westa fani martwią się już od dłuższego czasu. Niegdyś bardzo zdolny raper, od paru lat nie jest znany dzięki swojej twórczości artystycznej, lecz skandalom i małżeństwu z Kim Kardashian. Gdy ogłosił, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, kontrowersyjne wypowiedzi znalazły swoje wytłumaczenie. Ostatnio znowu zaskoczył swoich wielbicieli tym, co powiedział.
Popularność wiąże się nie tylko z zaletami, lecz również dużą ilością trosk i zmartwień. Mimo młodego wieku, doskonale zdaje sobie z tego sprawę Julia Wróblewska. Od wielu miesięcy aktorka zmaga się z problemami psychicznymi. Jak sobie z nimi radzi?
Podobno co setna osoba przejawia skłonności psychopatyczne. W jakiej dziedzinie życia jest najwięcej psychopatów? Jak ich rozpoznać? Czy w zachodniej cywilizacji jest więcej psychopatów? Czy istnieją jakieś relacje między inteligencją a skłonnościami psychopatycznymi? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN Jona Ronsona - walijskiego dziennikarza, autora książki „Czy jesteś psychopatą?”.