Mężczyźni wiodący udane życie seksualne mają o wiele większe szanse na zachowanie w zdrowiu prostaty. Do takich wniosków doszli autorzy badania opublikowanego na łamach czasopisma "Europejska urologia". Eksperci dowiedli, że regularne wytryski mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego. Jaka liczba ejakulacji może uchronić przed chorobą?
Częste wytryski zmniejszają ryzyko raka prostaty?
Naukowcy postanowili sprawdzić, czy istnieje zależność pomiędzy aktywnością seksualną a rakiem prostaty. W tym celu przyjrzeli się życiu intymnemu 32 tys. mężczyzn. Wysnute przez nich wnioski opublikowano na łamach czasopisma naukowego "Europejska urologia".
Zdrowie
Zdrowie
- Odkryliśmy, że dorośli mężczyźni zgłaszający częstszą ejakulację mieli mniejsze prawdopodobieństwo późniejszego zdiagnozowania raka prostaty. To duże prospektywne badanie dostarcza najsilniejszych dowodów na korzystną rolę wytrysku w zapobieganiu rakowi prostaty - informują eksperci.
Jaka liczba wytrysków chroni przed rakiem prostaty?
Prostata jest częścią męskiego układu moczowo-płciowego. Znajduje się w miednicy mniejszej i odpowiada za produkcję wydzieliny, która jest nośnikiem plemników. Na problemy z funkcjonowaniem ważnego gruczołu najczęściej narzekają mężczyźni po 50. roku życia. Zdiagnozowanie choroby nowotworowej może stanowić następstwo dokuczliwych dolegliwości.
Badanie przeprowadzone na grupie 32 tys. ochotników pozwoliło ustalić, że ryzyko zachorowania na raka prostaty może zmniejszyć się aż o 33% na skutek częstej ejakulacji. Mężczyźni, którzy doprowadzali do wytrysku minimum 21 razy w miesiącu, razem ze spermą pozbywali się toksyn z organizmu, zyskując tym samym szansę na zachowanie zdrowia.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Rak prostaty – dzięki badaniom profilaktycznym można go szybko rozpoznać. Objawy i profilaktyka
- Problemy z potencją i zaburzenia erekcji po 30. i 40. roku życia
- Progesteron i jego funkcja w organizmie kobiety. Sposoby regulowania poziomu progesteronu
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło: poradnikzdrowie.pl
Źródło zdjęcia głównego: AmnajKhetsamtip/Getty Images