Regularne badanie prostaty oraz jąder może zapobiec rozwojowi raka. Niestety wielu panów unika lub zapomina o diagnostyce.
Z okazji Dnia Mężczyzn podarowaliśmy panom najlepszy możliwy prezent, czyli możliwość sprawdzenia stanu swojego zdrowia. W BADABUSie stojącym pod studiem Dzień Dobry TVN można było zbadać poziom PSA – czyli najważniejszego markera raka prostaty.
Weganizm to jedna z najpopularniejszych diet. Najnowsze badania naukowców ze Stanów Zjednoczonych wskazują, że rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych wpływa na życie seksualne mężczyzn. Czy pozytywnie?
Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Choć wcześnie wykryty daje ogromne szanse na pełne wyleczenie, to wielu panów unika badań profilaktycznych. Dlaczego warto przełamać strach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Piotr Milewski, pacjent oraz Paweł Salwa, ekspert urologii robotycznej.
Jakie objawy powinny zaniepokoić każdego mężczyznę?
Mateusz Damięcki zaapelował do fanów, by w ramach listopadowej akcji Movember przebadali się. - To taki miesiąc, w którym możemy poświęcić czas na zadbanie o siebie, bo pamiętajcie: nie ma stawki większej niż życie - podkreślił aktor. Na nowotwór prostaty chorował przed laty zmarły w minionym tygodniu ojciec Mateusza, Maciej Damięcki.
Odtwórca przegrał walkę z nowotworem złośliwym.
Jaki jest obecnie stan zdrowia dziennikarza?
"Można go łatwo zidentyfikować za pomocą badań".
Pewien mężczyzna po przebudzeniu niespodziewanie zaczął mówić z obcym akcentem. Okazało się, że przyczyną tej zmiany była choroba nowotworowa. Ten niezwykły przypadek opisano w jednym z prestiżowych magazynów medycznych.
Andy Taylor wydał poruszające oświadczenie.
Mężczyźni wiodący udane życie seksualne mają o wiele większe szanse na zachowanie w zdrowiu prostaty. Do takich wniosków doszli autorzy badania opublikowanego na łamach czasopisma "Europejska urologia". Eksperci dowiedli, że regularne wytryski mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego. Jaka liczba ejakulacji może uchronić przed chorobą?
Prof. Pawłowi Wiechno, onkolog kliniczny, wyjaśnia, jakie objawy powinny zaniepokoić i które schorzenia są najczęściej mylone z nowotworem gruczołu krokowego.
„Tak, idę zbadać sobie jaja”.
Temat został poruszony przy okazji Europejskiego Dnia Prostaty.
Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Mimo że medycyna potrafi go skutecznie leczyć, to wielu mężczyzn nie wykonuje badań profilaktycznych i trafia do lekarza zbyt późno. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Świadomości Raka Prostaty przypominamy, jakie objawy powinny zaniepokoić każdego mężczyznę oraz jakie badania wykonywać, aby wcześnie wykryć chorobę i wygrać z rakiem.
Obecnie mówimy o zagrożeniu SARS-CoV-2 i to wirus przyciąga naszą uwagę, tymczasem zapominamy, że bez przerwy w skryty sposób najbardziej zagrażają nam nowotwory. 15 września obchodziliśmy Europejski Dzień Prostaty, który ustanowiło Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Ważne jest, by zwiększać świadomość na temat chorób gruczołu krokowego i zachęcać mężczyzn do profilaktyki.
Jak ważne jest wsparcie najbliższych w leczeniu onkologicznym? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska zapytała o to dr Marka Filipka, urologa oraz Beatę i Witolda Szczechurów, którzy razem pokonali raka prostaty. Pan doktor zwrócił uwagę, że wcześnie wykryty nowotwór jest niemal w każdym przypadku wyleczalny. Niestety mężczyźni boją się badania prostaty. Z czego to wynika? W jakich okolicznościach Pan Witold dowiedział się, że jest chory. Co w czasie całego leczenia było dla małżeństwa najtrudniejsze?
Rak prostaty to drugi najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Wykryty za późno prowadzi do śmierci, natomiast kiedy jest on na wczesnym etapie rozwoju, jest praktycznie zawsze wyleczalny. Warto więc, aby każdy mężczyzna po 40. roku życia co roku poddawał się badaniom profilaktycznym. Na zbadanie prostaty zdecydował się Filip Chajzer. Reporter Dzień Dobry TVN poddał się badaniu per rectum. Czy lekarz zdiagnozował u niego coś niepokojącego? Jakie - obok badania per rectum - istnieją metody sprawdzania gruczołu krokowego?
Słońce to źródło energii, a przede wszystkim naturalnej witaminy D, która jest niezwykle ważna dla naszego układu odpornościowego. Czym grozi niedobór tej witaminy? Dlaczego brakuje jej, aż 90 proc. Polaków? Jak uzupełnić tę witaminę? Czy można ją przedawkować? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska oraz pediatra i neonatolog dr Maciej Potocki.
Rak prostaty jest drugim najczęściej wykrywanym nowotworem u mężczyzn. Każdego dnia zabija w Polsce dziesięciu z nich. Aż 80 proc. mężczyzn zachoruje na raka prostaty do 80. roku życia. Powody są różne, dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne. Wysłaliśmy na nie Marcina Prokopa. Zobaczcie, co musiał przejść i jak to zniósł.
Testy na: poziom cukru, obecność narkotyków, menopauzę, płodność, nietolerancje pokarmowe, poziom cholesterolu i występowanie raka prostaty - to tylko niektóre testy do domowej diagnozy stanu zdrowia. Czy są dokładne? Mogą zastąpić badania laboratoryjne zlecone przez lekarza? Zapytaliśmy o to dr Barbarę Jerschinę, która gościła w Dzień Dobry TVN.
Trwa akcja Movember. W jej ramach prowadzący i reporterzy Dzień Dobry TVN zapuszczają wąsy, a tymczasem autor tego video zwrócił uwagę na problem raka prostaty w nieco inny sposób... Jaki? Warto obejrzeć.
Kiedy Pan Maciej zwierzył sie swojej żonie, że zbyt często odwiedza miejsce, gdzie król chodzi piechotą, Pani Joanna zaciągnęła go do lekarza. Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów wykrywanych u mężczyzn. I najczęstszy, który ich zabija. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Damięckiego, który pokonał raka oraz jego żonę Joannę Damięcką, która raka pokonała wraz z nim.