prostata

  prostata

  Obecnie mówimy o zagrożeniu SARS-CoV-2 i to wirus przyciąga naszą uwagę, tymczasem zapominamy, że bez przerwy w skryty sposób najbardziej zagrażają nam nowotwory. 15 września obchodziliśmy Europejski Dzień Prostaty, który ustanowiło Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Ważne jest, by zwiększać świadomość na temat chorób gruczołu krokowego i zachęcać mężczyzn do profilaktyki.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś wąsatą reprezentację Polski w Rugby. Panowie biorą udział w akcji "Movember", która ma na celu przekonanie mężczyzn, do regularnego badania się pod kątem raka prostaty i raka jąder.

  Rak prostaty jest drugim najczęściej wykrywanym nowotworem u mężczyzn. Każdego dnia zabija w Polsce dziesięciu z nich. Aż 80 proc. mężczyzn zachoruje na raka prostaty do 80. roku życia. Powody są różne, dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne. Wysłaliśmy na nie Marcina Prokopa. Zobaczcie, co musiał przejść i jak to zniósł.

  Gdzie jest prostata? Jakiej jest wielkości i jak wygląda? Ile ma objętości? Kiedy powinno się badać prostatę? Jak się bada prostatę? Zobaczcie, jak Dorota Wellman przepytała na tę okoliczność lekarza urologa.

  Mężczyźni badań boją się jak ognia. Rak prostaty jest to jeden z najczęstszych nowotworów wykrywanych u mężczyzn. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Joanną Damięcką, której mąż Maciej pokonał raka prostaty. Pani Joannie towarzyszył psycholog Piotr Mosak. Jak zmusić mężczyznę do wykonania nieprzyjemnego badania, które jednak może mu uratować życie?

  Dlaczego mężczyźni wymykają się z pracy do salonów masażu erotycznego? Kim są mężczyźni, którzy korzystają z usługi masażu prostaty? Czy taki masaż daje mężczynie przyjemność? Czy mężczyzna powinien się z tego spowiadać swojej prtnerce? Gościem Dzień Dobry TVN był seksuolog Bogdan Stelmach.

  Zbierali na cycki, nowe fryzury i dragi teraz każą rozmawiać o dupach. Kolejna kontrowersyjna kampania fundacji Rak'n'Roll ma skłonić mężczyzn do badań, by ci mogli się uchronić się przed rakiem prostaty. Jest on drugim nowotworem pod względem zachorowań. Pierwszy to rak płuc. Jakie są czynniki ryzyka raka prostaty? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Patrycja Rzucidło oraz Jacek Maciejewski z fundacji Rak'n'Roll.