Zdrowie

4-latek poddany wazektomii. Fatalny błąd lekarki

Zdrowie

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
The Independent
Dłonie chirurgów w czasie operacji

Chłopiec, który trafił na stół operacyjny, był operowany z powodu problemów z przepukliną. Po wykonanym zabiegu okazało się, że lekarz uszkodził nasieniowody dziecka. Rodzice poszkodowanego malucha walczą o zadośćuczynienie.

Teksas. 4-letni chłopiec poddany wazektomii

Do szokującej pomyłki doszło w Houston, stolicy stanu Teksas. Rodzice 4-latka zdecydowali pozwać się lekarza, po tym, jak w czasie operacji został uszkodzony fragment układu rozrodczego dziecka.

- Uważamy, że chirurg przypadkowo przeciął nasieniowód, w którym znajduje się nasienie rozrodcze - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Rady Sorrels, pełnomocnik rodziny. - Może to wpłynąć na tego młodego człowieka do końca życia - podkreślił.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Chirurg, który operował chłopca, nie miał w swojej zawodowej historii błędów w sztuce lekarskiej. Nigdy też nie otrzymał żadnych negatywnych doniesień o swojej pracy.

- To nie jest powszechny błąd - powiedział prawnik. - Zanim lekarz przetnie jakąkolwiek część ciała, powinien ją bezbłędnie zidentyfikować. Tutaj lekarzowi nie udało się dokładnie określić położenia tego, co wymagało wycięcia. I tak pod nóż trafiły nasieniowody. Wyszło to na jaw, kiedy próbka została przesłana do badania - dodał.

Wazektomia u dziecka

Rodzice chłopca rozważają przeprowadzenie zabiegu, który odwróci skutki fatalnego błędu. To jednak wiąże się z kolejną interwencją chirurgiczną.

- Największym zmartwieniem rodziny jest to, jak może to wpłynąć na ich dziecko. Z fizycznego punktu widzenia na zdolność do posiadania potomstwa w przyszłości oraz na poziomie emocjonalnym, gdy pojawi się konieczność wyjaśnienia tego potencjalnej partnerce.

Szpital odmówił komentarza, zasłaniając się dobrem pacjenta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Shannon Fagan / Getty Images

Pozostałe wiadomości