wazektomia

  Rodzice poszkodowanego malucha walczą o zadośćuczynienie.

  Ekskluzywny Menel postanowił podzielić się tą nieco mniej cukierkową częścią tacierzyństwa. Bloger Kamil Pawelski, ojciec czterolatka i rocznej córeczki, zamieścił w mediach społecznościowych osobisty wpis. Zjednał nim sobie rzeszę innych ojców, którzy mają podobne odczucia.

  "Mężczyznom wydaje się, że to polega na obcięciu jajek".

  "Wazektomia nie jest złym rozwiązaniem".

  "Dostępne w większości krajów, dopuszczone przez WHO".

  Szczegóły wyjaśniał ginekolog i położnik dr Maciej Jędrzejko.

  62-latka ma już dwoje dzieci, a teraz spodziewa się kolejnego. Stało się tak, mimo że 16 lat temu przeszła menopauzę, a jej 72-letni mąż miał wazektomię. Lekarze mówią o ciąży geriatrycznej i cudzie, a kobieta skarży się na hejt oraz nierówne traktowanie dojrzałych matek i ojców.

  Panuje przekonanie, że za antykoncepcję odpowiedzialna jest kobieta. Nic bardziej mylnego. Mężczyźni też mogą przejąć te obowiązki - i coraz częściej to robią. Wystarczy zwykła i bezbolesna wazektomia - zabieg polegający na przecięciu nasieniowodu. Tylko który mężczyzna by się jej podał? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: ginekolog, położnik i właściciel kliniki przeprowadzającej wazektomię dr Eugeniusz Siwik oraz Piotr Konopka, pacjent dr Siwika, który przeszedł zabieg wazektomii.

  Czy można pozbawić człowieka zdolności płodzenia? Czy wysterylizowana kobieta już nigdy nie zajdzie w ciążę? Czy sterylizacja i wazektomia są w Polsce legalne? Napisała do redakcji Dzień Dobry TVN kobieta, która chciałaby, by dobrowolna sterylizacja była sposobem na antykoncepcję. Co myślicie na ten temat? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN ginekologa Grzegorza Południewskiego.