Wielka Brytania

  Wielka Brytania

  Wraz z początkiem 2021 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Rozpoczęła się nowa karta w historii nie tylko państwa królowej Elżbiety II, ale także Europy i świata. Co zmieni się w regulacjach, obostrzeniach i zasadach, jakie dotychczas obowiązywały w kontaktach z Wielką Brytanią? Wyjaśniał to w naszym programie Maciej Woroch, wysłannik "Faktów" TVN.

  Aleksandra Ostańska to najprawdopodobniej pierwsza Polka, która została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. Nasza rodaczka jest pracownicą brytyjskiej służby zdrowia i dostała szczepionkę w pierwszym możliwym dniu, mimo że już przeszła COVID-19. Wielka Brytania rozpoczęła akcję szczepień jako pierwszy kraj na świecie.

  Samantha Fox była prawdziwą ikoną lat 80. To ona odpowiadała za stworzenie takich hitów jak "Touch Me (I Want Your Body)" czy "Nothing's Gonna Stop Me Now". 54-letnia obecnie gwiazda udzieliła niedawno wywiadu, w których wspomina początki swojej kariery. Okazało się, że w pewnym momencie ubezpieczyła swój biust na kwotę, która przyprawia o prawdziwy zawrót głowy.

  Nazywa się Magawa i otrzymał złoty medal za ratujące życie męstwo i oddanie na służbie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest... olbrzymim szczurem afrykańskim. Brytyjska organizacja dobroczynna PDSA nagrodziła go za wykrywanie min i niewybuchów w Kambodży. Co odważny gryzoń dostanie oprócz medalu?

  Hrabstwa w Anglii to nie tylko klasyczne brytyjskie budownictwo i kwieciste doliny. To także jedyne w swoim rodzaju plaże, muzea i architektoniczne świadectwa przeszłości ze słynnym Stonehenge na czele. Co warto zwiedzić w pierwszej kolejności?