Wielka Brytania

  Wielka Brytania

  Ostatni rok upłynął nam pod znakiem walki z koronawirusem. Na całym świecie medycy dokładali wszelkich starań, by ratować ludzkie życie. O sytuacji w Wielkiej Brytanii opowiedziała nam Anna Senkara.

  Postać księżnej Diany od lat fascynuje filmowców. Już za chwilę na ekrany kin wchodzi kolejny obraz opowiadający o Królowej Ludzkich Serc. Film "Spencer" opowiada o jednym weekendzie z życia księżnej, kiedy ta postanawia opuścić księcia Karola. W roli głównej wystąpiła Kristen Stewart.

  Od 1 października obowiązują nowe zasady wjazdu obywateli Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii. Zmiana dotyczy także Polaków. Od teraz granicę można przekroczyć wyłącznie z paszportem, a nie jak wcześniej tylko z dowodem osobistym.

  Nottingham to tzw. miasto jaskiń, znane głównie z opowieści o Robin Hoodzie. W aglomeracji tej mieszka aż 670 tysięcy mieszkańców, a na turystów czeka kilka wyjątkowych atrakcji. Sprawdź, co ciekawego można zobaczyć w leżącym w Wielkiej Brytanii mieście Nottingham.

  Malta to pierwszy kraj, w którym całkowicie zaszczepiono ponad 90 procent ludności przeciwko COVID-19. Natomiast w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższa liczbę zgonów od 12 marca. Francja rekomenduje dawkę przypominającą dla osób po 65. roku życia i szczególnie narażonych na ciężki przebieg.

  Stosowanie przeciwciała monoklonalnego jako leku na COVID-19 zatwierdzono w Wielkiej Brytanii. Ronapreve może być również stosowany, by zapobiegać zakażeniom koronawirusem. Preparat nie zastępuje szczepień, lecz uzupełnia ten program. Jak zapewniają specjaliści, terapia jest bezpieczna i skuteczna. Kiedy pojawi się w krajach Unii Europejskiej?

  Kumbria to jedno z hrabstw Anglii. Położona jest w północnej części, przy granicy ze Szkocją. Jest to hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne. Kumbria zaliczana jest do największych regionów w Anglii – większe jest tylko North Yorkshire i Lincolnshire. Region ten kusi przede wszystkim niesamowitą przyrodą i klimatem, który pozwala poczuć się, jakbyśmy przenieśli się w czasie.

  Delta, czyli nowy, niebezpieczny wariant koronawirusa, jest w ostatnich tygodniach coraz częściej notowany w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. W Polsce potwierdzono do tej pory 90 przypadków. Aby nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia się w naszym kraju, rząd od środy 23 czerwca zwiększył obostrzenia dla osób przyjeżdżających z Wysp - chodzi o kwarantannę. To informacja ważna dla mieszkających tam naszych rodaków, którzy chcą spędzić urlop w ojczyźnie.