Wielka Brytania

  Wielka Brytania

  Urodził się w Warszawie, gdy miał 6 lat opuścił Polskę. Jest najwyższym członkiem brytyjskiego parlamentu i zarazem jedynym Polakiem w nim zasiadającym. Z Danielem Kawczyńskim, brytyjskim parlamentarzystą, który 2 lata temu przyznał się do swojego biseksualizmu, rozmawiała Anna Senkara.

  Jakie cechy musi posiadać szpieg i jak wygląda praca tajnego agenta w dzisiejszych czasach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Charlesa Cumminga, autora książek o tematyce szpiegowskiej, który ma za sobą udział w rekrutacji do MI6, czyli brytyjskiego wywiadu. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji jego najnowszego dzieła "Obcy kraj"?

  Jak wyglądałby Londyn, gdyby zabrakło prądu? Na to pytanie odpowiada angielski fotograf Nicolas Buer, autor projektu Blackout City. Buer pokazuje nam stolicę Wielkiej Brytanii oświetloną tylko blaskiem gwiazd. Jak udało mu się zrobić takie zdjęcia? Ile czasu potrzebował na realizację projektu? W jakim celu go przygotował? Czy planuje kolejne tego typu projekty? Z fotografem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  W tym tygodniu nie tylko księżna Kate wydała na świat potomka. Nie mniej królewskie są dzieci mam, które, w tym samym czasie, co księżna Cambridge, powiły swoje pociechy! Zdjęcia Waszych Małych Książąt i Małych Księżniczek pokazaliśmy na antenie w Dzień Dobry Wakacje oraz na naszej stronie internetowej i na profilu na facebooku.

  Wpłynęli tak mocno na ewolucję kulturową, że powstała oddzielna, tylko im dedykowana, subkultura. Już niebawem ukaże się ich trzynasty album. Niebawem też zawitają do Polski. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz rozmawiał z Martinem Gorem i Andrew Fletcherem o życiu poza Depeche Mode oraz o tajemnicy ich nieprzeciętnego sukcesu.

  Dionne Bromfield jest brytyjską wokalistką i kompozytorką. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie była chrześnicą niedawno zmarłej Amy Winehouse. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o, już legendarnej Amy i swoich planach na przyszłość. Na naszej scenie wykonała utwór ze swojej najnowszej płyty. Czy ma podobny wokal do Amy?