ulica

  ulica

  Street wor­kout (tre­ning uliczny) to aktyw­ność fizyczna pole­ga­jąca na wyko­rzy­sty­wa­niu wszech­obec­nych ele­men­tów zabu­do­wań miej­skich. Tre­ning typu street oparty jest na ćwi­cze­niach siło­wych i kali­ste­nice. Na czym dokład­nie polega i jak wygląda przy­kła­dowy plan tre­nin­gowy?

  Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo: "To są nielegalne spotkania ludzi, którzy chcą się wyszaleć. Nie łączmy, błagam, piractwa drogowego ze słowem wyścig, czy rajd. (...) Jest to wszystko skrajnie niebezpieczne". Kim są ludzie, którzy ścigają się ulicami miast? Jakimi cechami osobowości się charakteryzują? Jaką potrzebę realizują narażając przy tym na szwank zdrowie i życie swoje oraz przypadkowych osób? "Dlaczego to robią? (...) w 40-to milionowym narodzie mamy JEDEN homologowany tor wyścigowy. Jeden, słownie JEDEN. Na którym, uwaga, panuje strefa ciszy... (...). Nie mamy gdzie się ścigać, mamy czym się ścigać - dlatego robimy to nielegalnie"

  Tamara Gonzalez Perea wybrała się do Paryża, na spotkanie z Gosią Baczyńską. Zobaczcie jak wygląda nowa kolekcja projektantki, gdzie kupuje koronki na swoje suknie i jaka jest tajemnica unikalnych perfum Gosi. Zapraszamy na spacer po stolicy mody!

  "Każdy dzień to jest ok. 15 km. pieszo i... w biegu. Czasami zdarzają się bardziej intensywne dni gdzie przechodzę ponad 20 km". Jak wygląda praca fotografa podczas największych tygodni mody? Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Brzóską, który od czterech lat zajmuje się uwiecznianiem najważniejszych wydarzeń w świecie mody.

  Macie czasem dość reklam na ulicach? Ciechanów będzie pierwszym miastem w Polsce, które uporządkuje tę sytuację. Kto wydaje zgodę na to, że w danym miejscu może zawisnąć reklama i jak ona ma wyglądać? O bałaganie jaki panuje w Polsce w związku z reklamową wolną amerykanką rozmawialiśmy z architektem Radosławem Gajdą i Moniką Domańską z Traffic Design - organizacji pozarządowej, która działa na rzecz poprawy przestrzeni publicznej.

  Praca kontrolerów zajmujących się sprawdzaniem biletów parkingowych nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Co może ich spotkać za wystawienie mandatu na 50 pln? Filip Chajzer postanowił wybrać się z nimi na patrol ... wlepić kilka mandatów!

  Z drogowymi absurdami można spotkać się każdego dnia - na ulicach, ścieżkach rowerowych, kładkach, a nawet w reprezentacyjnych punktach miast. O tym, jak walczyć z bezsensownymi rozwiązaniami organizacyjnymi rozmawialiśmy z goszczącymi w Dzień Dobry TVN: mł. insp. Markiem Konkolewskim z Komendy Głównej Policji, dziennikarzem TVN Turbo Kamilem Jaśkowskim oraz blogerką Anną Kozioł.

  "Street art to trochę jak safari, a galeria sztuki to ZOO albo farma... czujesz, że jest między nimi różnica" Z jednym z najbardziej znanych twórców "street artu" na świecie - Stikiem spotkała się nasza reporterka Anna Senkara. Co artysta stara się przekazać swoimi dziełami, jak bezdomność wpłynęła na jego twórczość. Gdzie podziało się jego graffiti z Gdańska? O sztuce ulicy rozmawialiśmy też, w studiu Dzień Dobry TVN, z Pawłem Kitą – kolekcjonerem polskiego "street artu" i Łukaszem Gresztą, który prowadzi portal o sztuce miejskiej. Czy na graffiti można zarobić?

  Zima to oblodzone i zaśnieżone ulice, które niewłaściwe konserwowane mogą prowadzić do tragedii. Dlaczego akurat sól topi lód? W studiu Dzień Dobry TVN fizyk dr Tomasz Rożek wykonał niezwykły eksperyment. A co piasek robi z lodem?

  Nasi goście: Radek Liszewski, Rafał Brzozowski i Igor Herbut podjęli wyzwanie które im rzuciliśmy i, w przebraniach, wcielili się w ulicznych muzyków. Czy ktoś ich rozpoznał, ile pieniędzy zebrali i jak podobało im się to doświadczenie?

  Troy to guru świata magii i iluzji. Jest jednym z najpopularniejszych iluzjonistów ulicznych w Wielkiej Brytanii. Kim się inspirował i jak zainteresował się magią? W studiu Dzień Dobry TVN zaskoczył Jolantę Pieńkowską paczką na pozór zwykłych igieł. W jaki sposób je odzyskał? Troy przyczynił się także do zniknięcia Roberta Kantereita! Czy jego także udało mu się odzyskać?

  Słynie z niekonwencjonalnych eksperymentów: lądowanie helikoptera na kratce jajek, użycie kremu jako powłoki ochronnej przed rozbiciem zegarka młotem, robinie lodów przy pomocy gaśnicy. Lubi pakować się w kłopoty i jest gospodarzem programu „Uliczne eksperymenty”. Dlaczego Tim Shaw przybył do Polski? Jakie będzie przeprowadzał eksperymenty w Polsce? O tym Tim Shaw opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Marcinowi Prokopowi.

  Uliczni Magicy, czyli dwóch licealistów, Franek Łopiński i Filip Sznajder znaleźli pomysł na to, jak oczarować i zaczarować przechodniów na ulicy. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak reagują przechodnie na ich projekt. Czy Polska gotowa jest na czary?

  Uliczne jedzenie zdobywa coraz większą popularność. Stendy z jedzeniem w różnych częściach miasta to już nie marnej jakości hot dogi, ale wyśmienite dania orientalnej kuchni. W kuchni Dzień Dobry TVN: kucharz Maciej Piotrowski oraz Maciej Żakowski, właściciel gastrobaru, przygotowali: lobster roll, ceviche z okonia w taco, ruben sandwich, mo'burrito, a jako "ekstras" - sos mo'bernaise.

  Moda na "street food", czyli jedzenie uliczne, powoli wkracza do Polski. Co już można zjeść na ulicach polskich miast, a co pojawi się na nich niedługo? Lubicie uliczne jedzenie?

  Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się stylowi warszawskiej ulicy! Dowiedział się między innymi: co powinien mieć mężczyzna, jak wygląda "Borciuch" i kto pierwszy miał "kominy"!