Ula Chincz

  Ula Chincz

  Asne Seierstad to jedna z najbardziej znanych norweskich dziennikarek wojennych i pisarek. Jej relacje z Kabulu czy Groznego stały się międzynarodowymi bestsellerami. Asne jako jedyna dziennikarka miała możliwość rozmowy z matką Andersa Breivika. Jej zapis znajdziemy w najnowszej książce pisarki. Jak udało jej się namówić matkę zbrodniarza do osobistych zwierzeń? I dlaczego korespondentka wojenna zdecydowała się opisać akurat tę historię? Z Asne Seierstad rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Alicja Nowakowska, Agnieszka Dudzińska, Monika Cierniak, Alicja Ogorzelska i Dominika Grotek tworzą jedną z pierwszych drużyn uprawiających Roller Derby. Na czym polega ta dyscyplina? Czy skoro dziewczyny muszą nosić ochraniacze na zęby, to czy jest to sport niebezpieczny? Czy każda kobieta może próbować swoich sił w Roller Derby? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Jak sobie poradziła? Czy obleciał ją strach? ;)

  Bohaterowie naszego cyklu "Być kobietą" nie mają łatwo. Najpierw musieli przejść kilka kroków na szpilkach, wykonać sobie pełny makijaż i przejść bolesną depilację nóg. Kolejną próbą, jakiej ich poddaliśmy było malowanie paznokci. Musieli też sprostać pewnym wyzwaniom, z którymi na co dzień zmagają się posiadaczki bardzo długich paznokci. Zobaczcie, czy sobie poradzili z wiązaniem butów, odpinaniem koszuli, otwieraniem puszki i robieniem kanapki. Marcin Sawicki pokazał również, do czego najchętniej wykorzystałby swoje pazurki :)

  Ula Chincz przygotowała nowe zadanie dla Piotra, Bartka i Marcina. Panowie musieli odwiedzić manicurzystkę, która zrobiła im... tipsy. Jutro zapraszamy Was na kolejny odcinek cyklu "Być kobietą". Zobaczycie, jak poszło im wiązanie butów, zapinanie koszuli i przygotowywanie posiłku z tak długimi paznokciami! :-)

  Minka Disbrow, będąc jeszcze nastolatką, oddała do adopcji swoją córkę Betty Jane. Kobiety spotkały się po 77 latach. Zobaczcie, jak doszło do tego spotkania i z jakiego powodu Minka oddała dziecko do adopcji. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z wnuczką Minki Cathy LaGrow.

  Małe oazy spokoju i zieleni w mieście - ogródki działkowe - często stają się celem włamywaczy. Jak chronić ogrody działkowe przed złodziejami? Co najczęściej kradną złodzieje? Ula Chincz odwiedziła Panią Wandę i Henrykę z Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Obrońcow Pokoju w Warszawie.

  Katarzyna Kiedrzynek to polska piłkarka grająca na pozycji bramkarza w Paris Saint-Germain. W światowym rankingu bramkarek znajduje się w ścisłej czołówce. Jak odnajduje się w drużynie? Co o Kasi mówią inne piłkarki? Jak Polce udaje się zachować kobiecość w typowo męskim świecie, jakim jest piłka nożna? I jakie ma plany na przyszłość? Z Katarzyną Kiedrzynek rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W Warszawie można zobaczyć ekspozycję ponad 200 oryginalnych przedmiotów, które zostały wydobyte z wraku Titanica. Co jest największą gratką dla zwiedzających? Wystawa „Titanic the Exhibition” wędruje po całym świecie i w każdym miejscu pojawia się historia danego państwa. Czy są jakieś jakie odniesienia do Polski? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  We wtorek zapraszamy Was na kolejny odcinek cyklu "Być kobietą". Tym razem Ula Chincz przygotowała dla swoich trzech dzielnych kolegów bolesną niespodziankę. Panowie musieli się poddać depilacji nóg! Ciekawe, jak to zniesili... ;-)

  Klub Stade Rennais nie odnosił spektakularnych sukcesów dopóki nie pojawił się w nim Kamil Grosicki. Z piłkarzem spotkała się Ula Chincz. Sportowiec powiedział jej, jak został przyjęty przez kibiców, jak czuje się w klubie i czy poradził się sobie z uzależnieniem od hazardu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN miała też okazję porozmawiać z żoną Kamila i zobaczyć ich dom. Piłkarz przyznał się, że ma swoją ulubioną bajkę dla dzieci.

  Kamil Grosicki, polski piłkarz, zawodnik francuskiego klubu Stade Rennais. Jak się okazuje, początki kariery Kamila były dość trudne... Z jakim problemem borykał się piłkarz? Cała rozmowa już jutro. Zapraszamy przed telewizory.

  Sam Havadtoy zaczynał od projektowania wnętrz. Wśród jego klientów był między innymi John Lennon. Po śmierci muzyka Sam związał się z Yoko Ono. Najsłynniejszą wystawą Havadtoy'a jest kolekcja inspirowana komunizmem i pop-artem. Obecnie wystawę można zobaczyć w Warszawie. Dlaczego budzi ona tak duże zainteresowanie? Z artystą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W kolejnym odcinku cyklu "Być kobietą" Piotr, Marcin i Bartek - uczą się, jak zrobić profesjonalny makijaż do pracy. Czy wiedzieli od czego zacząć? I do czego służy korektor lub eyeliner? Która czynność sprawiła im największą trudność? I czy Ula Chincz była zadowolona z makijażu, który zrobili jej panowie?

  W kolejnym odcinku cyklu "Być kobietą" nasi redakcyjni koledzy - Piotr, Marcin i Bartek - uczą się, pod czujnym okiem Uli Chincz, jak zrobić makijaż. Czy wiedzą, co najpierw kobieta nakłada na twarz? Korektor czy podkład? Który z nich poradził sobie najlepiej z tym wyzwaniem? Zobaczycie już jutro w Dzień Dobry TVN! Bądźcie za nami od 8:00 :)

  Prezenter pogody Bartek Jędrzejak poszukuje wiosny w Hiszpanii, a dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz znalazła ją we Włoszech. Obiecała nam, że za parę dni nam ją przywiezie! :)

  Podczas masakry na wyspie Utoya Anders Breivik miał go na celowniku ale nie strzelił, bo jak powiedział podczas procesu "Poznał w nim siebie...". Z Adrianem Praconiem, który przeżył tragedię na wyspie Utoya spotkała się nasza reporterka Ula Chincz. Jak Adrian wspomina te tragiczne wydarzenia i jak dziś wygląda jego życie?

  Ella Woodward przez wiele miesięcy cierpiała na chorobę, która wykluczyła ją z życia. W końcu postanowiła pomóc samej sobie i - zmieniając swoje nawyki - zmieniła też życie Brytyjczyków. Jej blog kulinarny każdego miesiąca odwiedza ponad 2 mln internautów, a jej książki kucharskie rozchodzą się w setkach tysięcy egzemplarzy. Ellę odwiedziła Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN poprosiła ją o rady związane ze zdrowym odżywianiem. Zobaczcie, jakie danie Ella przygotowała dla Uli.

  Agata Buzek pracuje w Paryżu nad nowym spektaklem Krzysztofa Warlikowskiego. Towarzyszyliśmy jej z kamerą na kilka dni przed premierą sztuki. Czy ma obawy co do tego, jak przyjmie ją francuska widownia? Czy z dala od męża i rodziców nie czuje się w Paryżu samotna? Co w życiu daje jej szczególny sens? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Naturoterapeutka, ekspertka od pielęgnacji włosów dr Nigma Talib przekonuje, że nieodpowiednie nawyki żywieniowe to szybka droga do przedwczesnego starzenia się skóry. Swoją tezę opiera na dziesięcioletnich obserwacjach, podczas których przebadała tysiące osób. Spotkała się z nią Ula Chincz. Dr Talib powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN, co można odczytać z twarzy, z którymi celebrytkami współpracuje i co robi dla samej siebie. Pani doktor zdradziła również swój wiek.

  Wielu mężczyznom podobają się kobiety na szpilkach. Do tej grupy panów należą również: Marcin, Piotr i Bartek. Ula Chincz postanowiła ich poddać eksperymentowi i wsadzić na minę... tzn. w szpilki. Zobaczcie, jak szło im opanowanie sztuki chodzenia na obcasach. Czy wyszli z tego cało? My uważamy, że wyszło z tego niezłe kino:) Kolejne eksperymenty w ramach cyklu "Być kobietą" już wkrótce.

  8 marca, z okazji Dnia Kobiet, w rolę kobiet wcielą się nasi redakcyjni koledzy: Piotr, Marcin i Bartosz! Czy poradzą sobie z chodzeniem na szpilkach? :-) Zapraszamy w imieniu Uli Chincz i jej drużyny lakierowanych kozaczków!

  W wieku dwóch lat Bartosz Piasecki wraz z rodzicami wyjechał z Polski. Jego ojciec rozpoczął pracę w jednym z klubów norweskich, a on u boku swojej siostry szybko nauczył się walczyć. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. zdobył srebrny medal dla Norwegii. W Oslo odwiedziła go Ula Chincz. Rozmawiali o emocjach, jakie towarzyszyły mu po zdobyciu wicemistrzostwa olimpijskiego oraz planach sportowca na przyszłość. Dziennikarka Dzień Dobry TVN miała okazję powalczyć również na planszy szermierczej.

  Alan Lawrence jest ojcem 18-miesięcznego Willa, cierpiącego na zespól Downa, i autorem niezwykłego bloga. Alan zamieszcza tam zdjęcia synka, który lata! Skąd pomysł, by fotografować Willa w takiej pozycji? Jaki inicjatywa ma cel? Z Alanem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Koreanki słyną z nienagannej cery. Jak o nią dbają? W jaki sposób unikają zmarszczek? Co jest ich sekretem? Swoimi sposobem na nieskazitelną i świetlistą skórę z Ulą Chincz podzieliła się Charlotte Cho, autorka książki o pielęgnacji skóry.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z Larsem Myttingiem, autorem książki "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie". Dlaczego norweski dziennikarz napisał książkę o drewnie? Czy przydała mu się pomoc Uli i, czy Ula potrafi rąbać drewno?

  Najsłynniejszy w Wielkiej Brytanii krytyk sztuki jest Polakiem, a na drodze do kariery nie stanęło mu nawet jego nazwisko, którego Brytyjczycy nie potrafią wymówić. O kogo chodzi? O Waldemara Januszczaka. Odwiedziła go Ula Chincz. Dziennikarce Dzień Dobry TVN powiedział o okolicznościach poznania żony, miłości do sztuki, bolesnych wydarzeniach z dzieciństwa i poszukiwaniach rodziny ze strony ojca. Pokazał Uli swoją kolekcję dzieł sztuki i firmę.

  Przez holenderski klub Ajax Amsterdam przewinęli się najlepsi piłkarze świata. Teraz gwiazdą drużyny jest Polak. Jaki prywatnie jest Arkadiusz Milik? I kim jest jego dziewczyna? Z piłkarzem i wybranką jego serca rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Arek był zdziwiony, kiedy okazało się, że odkryliśmy jedną z jego tajemnic :)

  Przez holenderski klub Ajaks Amsterdam przewinęli się najlepsi piłkarze świata. Teraz gwiazdą drużyny jest Polak. Jaki prywatnie jest Arkadiusz Milik? I kim jest jego dziewczyna? Z piłkarzem i wybranką jego serca rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Całą rozmowę zobaczycie w sobotnim programie. Bądźcie z nami!

  Po 16 latach przerwy na antenę TVN powraca "Agent". Tym razem w gwiazdorskiej obsadzie. Co najbardziej zaskoczyło uczestników podczas realizacji show? Które momenty był najtrudniejsze? Czy zawierali między sobą sojusze? Czy nawiązały się przyjaźnie? Z uczestnikami "Agenta", po ich przylocie do Polsk,i rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy godne następczynie Adama Słodowego: Basię Sowę i Sylwię Czubkowską. Na co dzień Panie pracują jako dziennikarki, a w weekendy zamykają się w swojej pracowni, by pomajsterkować. Uli Chincz zdradziły, jak udaje im się łączyć pracę zawodową z hobby. Pokazały również, jak można własnoręcznie przygotować walentynkowy prezent.