uczucia

  W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl o niebezpiecznym obliczu romantycznych uniesień opowiedziała psychoterapeutka Zuzanna Butryn.

  Pierwsza miłość zwykle zapisuje się w pamięci na całe życie. Młodzieńcze uniesienia są niczym emocjonalny drogowskaz, który kształtuje nasze podejście do bliskości, a co za tym idzie także i umiejętność budowania kolejnych relacji. Czasem stanowią one przeszkodę w odnalezieniu spełnienia, ale zdarza się i tak, że pozwalają lepiej zrozumieć własne potrzeby. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl o ich wyjątkowym potencjale opowiedziała terapeutka Ewelina Bazyluk.

  "Wchodzenie w strefę nieznaną zwiększa szansę na porażkę".

  Antropolożka ewolucyjna Anna Machin twierdzi, że miłość jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Co zrobić, aby uczucie było gorące i wieczne? W rozmowie z Marcinem Sawickim przybliżyła swoją teorię.

  "To zmienia się na naszych oczach".

  Radość, złość, czy gniew to stany, które odczuwa każdy z nas. Choć są zupełnie naturalne, to od najmłodszych lat uczy się nas, aby ich nie okazywać. W konsekwencji nie potrafimy sobie z nimi radzić. Niektórzy, aby dać upust swoim emocjom, zostawiają w sieci nieprzyjemne komentarze. Czy taka postawa faktycznie daje ulgę? Jak nauczyć się radzić sobie z emocjami? Jak dawać im upust? Na ten temat rozmawialiśmy z Zuzanną Butryn, psychologiem i psychoterapeutą.

  Początek nowego roku niesie za sobą nadzieję. Wiele osób uważa, że właśnie teraz uda im się znaleźć swoją drugą połówkę. Które znaki zodiaku mogą liczyć na szczęście w miłości? Kogo trafi strzała Amora? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Inteligencja emocjonalna to inaczej kompetencje człowieka do rozpoznawania emocji własnych i drugiej osoby. Dobrze rozwinięta znacznie ułatwia kontakty z innymi ludźmi, pracę w zespole czy budowanie szczęśliwych i satysfakcjonujących relacji.

  Intuicja nazywana szóstym zmysłem od zawsze była przedmiotem dyskusji. Jest to pewne odczucie – przekonanie, że coś należy zrobić lub czegoś robić nie można. Nie jest ono poparte analizą sytuacji – po prostu pojawia się mocne przeświadczenie o słuszności sądu. Skąd się ono bierze? Jak to możliwe, że nagle zauważamy coś, czego wcześniej nie widzieliśmy lub mamy wiedzę, której źródła nie znamy?

  "Nikt nie reagował".

  Co to jest dojrzałość emocjonalna? Ile osób, tyle definicji – każdy postrzega ją inaczej. Faktem jest, że wyklucza się ludzi, którzy nie dostosują się do społeczeństwa, a dopasowanie zawsze polega między innymi na współodczuwaniu i hamowaniu emocji w pewnych sytuacjach. Co jeszcze świadczy o dojrzałości emocjonalnej człowieka?

  Wyniki badań są zaskakujące.

  Dalia była mocną zawodniczką w show "40 kontra 20". Interesował się nią zarówno Bartek, jak i Robert, więc była sporym zagrożeniem dla pozostałych uczestniczek. Na kilka dni przed finałem została jednak wytypowana do opuszczenia greckiej willi. Jak się poczuła, gdy Robert ocalił Kingę, a nie ją?

  Pisanie to prosta czynność, która może mieć działanie terapeutyczne. Badania pokazują, że przelewanie swoich myśli na papier, pozwala zapanować nad emocjami, a także uczy samoświadomości. Jakie jeszcze korzyści płyną z pisania?

  Agata i Piotr Rubikowie wspominają udział w programie "Power Couple". Małżeństwo na oczach widzów okazywało swoje słabe i mocne strony, a także wielkie uczucia. Choć odpadli tuż przez samym finałem, jak przyznają, w ich związku nie liczą się kolejne zadania, najważniejsza jest przede wszystkim miłość.

  Odejście Basi Pędlowskiej z "Hotelu Paradise 3" było szokiem zarówno dla widzów, jak i pozostałych uczestników programu. Krystian Ferretti, który był z nią w parze nie ukrywał, że od tego momentu nie będzie chciał stworzyć żadnej relacji z inną kobietą, a w "Hotelu Paradise 3" chce utrzymać się jak najdłużej wierząc, że Basia do niego wróci.

  W dzisiejszym świecie na każdego z nas oddziałuje bardzo wiele bodźców. Niektórzy są na nie jednak bardzo wyczuleni. Według badań aż 20 proc. populacji to osoby wysoko wrażliwe. Co to znaczy i czym się objawia? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym psycholog i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz oraz projektantka biżuterii Małgorzata Podgórska.

  Zbliżają się walentynki, a to świetna okazja, by okazać ukochanej osobie trochę czułości. Pocałunek! Jak się okazuje, jest nie tylko przyjemny, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowe i pomaga spalać kalorie. Uwaga - to tylko niewielka część zalet. Dlaczego jeszcze warto się całować? O tym opowiedział dr Marian Majchrzycki, osteopata.

  Kochankowie, przyjaciele, bliscy sobie ludzie... w sesji, którą wymyślił Łukasz Jemioł. Na wernisaż, który przyciągnął tłumy, wybrał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki, by zapytać zgromadzonych o karierę, show-biznes i uczucia. Czy, kiedy jest się z kimś blisko, to łatwiej jest robić karierę? Co powiedzieli mu: Łukasz Jemioł, Bogna Sworowska, Małgorzata Socha, Katarzyna Stankiewicz i Jakub Kosel.

  W Dzień Dobry TVN mamy piękne dziewczyny, ale dla Marcina Prokopa liczy się tylko jedna - Dorotka. Nie widział jej tylko kilka dni, a stęsknił się za nią bardzo. Jak Marcin okazuje uczucia swojej Dorotce? Warto zobaczyć :)

  Emocje czasami trudno utrzymać na wodzy, zwłaszcza kiedy człowiek jest rozochocony, a do łóżka za daleko :) Jak Polacy okazują sobie uczucia w miejscach publicznych? W jakich konfiguracjach? Czy to przeszkadza innym? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Jak w swoich serialowych rolach odnajdują się Marcin Perchuć i Mirosław Kotowicz? Czy filozofia życiowa granych przez nich postaci jest zbieżna z ich prywatnymi poglądami? Czy faceci, w ogóle, rozmawiają o związkach? Jakich rad nasi goście udzielili Marcinowi Mellerowi? Na serial "Mąż czy nie mąż" zapraszamy dziś o 21.50!

  Prowadzący Dzień Dobry TVN: Magda Mołek i Marcin Prokop pracowali tylko przez jeden dzień, ale - jak dało się zauważyć - te godziny nie były stracone. Co sobie wyznali na koniec programu? Od razu też rodzi się pytanie: czy Dorota Wellman ma szansę odzyskać uczucia Marcina? :)

  Czy Anglicy potrafią okazywać uczucia? Czym różnią się Polki od Angielek? Co przekeśla mężczynę w oczach Angielki? Kto rządzi w Angli - mężczyźni czy kobiety? Czy w Angli można publicznie okazywać uczucia? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Miłość dookoła świata".