- Przekonałam się, że nie jestem w stanie poradzić sobie sama - zaznaczyła.
Samotność ma ogromny wpływ na społeczeństwo w wymiarze społecznym, politycznym, a także ekonomicznym.
Wyrzeczenia stanowią nieodzowną część życia każdego sportowca, niezależnie, czy chodzi o trzymanie diety, czy ograniczanie bliższych relacji. Wielu sportowcom towarzyszy więc samotność. O swoich doświadczeniach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała legenda polskiego sportu Robert Korzeniowski, były sportowiec i dziennikarz Łukasz Kadziewicz oraz siatkarka i Mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale.
Czym jest solozofia?
Jak zastąpić poczucie pustki, a jednocześnie nie zwalić na siebie zbyt wielu obowiązków?
Odczucie samotności pojawia się, gdy brakuje nam głębokich relacji oraz stałej interakcji w społeczności, do której czujemy przynależność.
Kim są klienci? Jak wygląda taka sesja?
Introwertyk kojarzy się z osobą nieśmiałą i wycofaną. Gdy o nim myślimy, widzimy zazwyczaj samotnika i odludka, który nie chce lub nie umie nawiązywać kontaktów z ludźmi. To dość stereotypowe ujęcie, ponieważ osobowość introwertyczna jest o wiele bardziej złożona. Kim jest introwertyk i jak zachowuje się w sytuacjach społecznych?
Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, w którym chcemy być z bliskimi. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na czyjąś obecność w tym okresie. Katarzyna Nicewicz pracuje z osobami w kryzysie bezdomności i stworzyła akcję "Daj herbatę", pomagającą tym, którzy nie mogą liczyć na magiczną grudniową atmosferę.
Marta Żmuda Trzebiatowska wróciła wspomnieniami do trudnego momentu w życiu.
Znacie ten schemat, gdy po zakończonym związku uparcie szukacie kolejnego? Na siłę próbujecie odnaleźć miłość, zrozumienie, a może osobę, która niczym plaster ukoi wasze krwawiące rany. Niekiedy to także strach przed samotnością i chęć zagłuszenia pustki. Kluczowe pytanie brzmi: czy ma to sens? Czy takie zaangażowanie emocjonalne jest fair wobec drugiej połówki? O tym opowiedziała nam nieco więcej psycholog i psychoterapeutka Jessica Kmieć.
Samotność to stan, który nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Najnowsze badania pokazują, że osoby, które nie mają wokół siebie kogoś bliskiego, nie potrafią rozróżnić prawdziwych osób od fikcyjnych postaci.
Z samotnością przynajmniej raz w swoim życiu zmagał się absolutnie każdy z nas. Jak ją wytłumaczyć, oswoić i pokonać? O tym opowiedzieli nam Jakub B. Bączek, mentor, wykładowca akademicki i biznesowy oraz Agnieszka Kobus-Zawojska, wioślarka, medalistka olimpijska.
"Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności" to reportaż, który opisuje internetową społeczność "inceli i przegrywów". Bohaterowie tej książki twierdzą, że nie mają szans na znalezienie partnerki, bo są mało atrakcyjni. Z upływem lat ich frustracja narasta, a nienawiść wobec siebie i kobiet się potęguje. Autorki książki Patrycja Wieczorkiewicz i Aleksandra Herzyk opowiedziały nam o kulisach życia tytułowych "przegrywów".
Mieszkańcy jednego z osiedli w Białymstoku w środku nocy zgłosili funkcjonariuszom niepokojącą sytuację. Zza ścian słychać było donośny płacz i nawoływanie dziecka. Jak się okazało, chłopiec przebywał sam.
Czy warto być w nieszczęśliwej relacji tylko dlatego, by nie być samemu? Odpowiedź jest chyba jasna. Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości decyzja ta wcale nie jest tak prosta. Dlaczego w nieskończoność odkładamy rozstanie, dlaczego tak trudno pogodzić nam się z myślą, że przez pewien czas będziemy skazani tylko na siebie i dlaczego chwile po rozstaniu angażujemy się w nowe związki? Te zagwozdki wyjaśniła nam psycholog i psychoterapeutka Jessica Kmieć.
Na czym polega akcja "Danie wspólnych chwil"?
Wszyscy prawdopodobnie doświadczymy jakiegoś stadium samotności w ciągu naszego życia. Jednak najnowsze badania wykazały, że mózgi samotników zachowują się na tyle odmiennie, że osobom tym ciężko jest nawiązać jakiekolwiek relacje.
"Wzrost ryzyka przedwczesnej śmierci"
Czym jest dating rust out?
W tym roku ukazała się jej nowa płyta, można rzec debiutancka, bo pierwsza wydana w języku polskim. Jednak Pola Rise tworzy od kilku dobrych lat, a na swoim koncie ma m.in. album nagrany z australijskim muzykiem, Andy'm Wardem. Tym razem artystka poszła o krok dalej, oprócz krążka, zrealizowała także interdyscyplinarny koncept artystyczny zwany Hikikomori. W cyklu "Off the record" zdradziła, co oznacza tajemniczy tytuł, a także opowiedziała nieco więcej o przyczynach izolacji, atakach paniki i pomocy potrzebującym.
Joanna Opozda często dzieli się w sieci wydarzeniami ze swojego życia. Młoda mama tym razem pokazała, jak wraz z Vincentem spędzają majówkę. Można pozazdrościć aury. Fani dostrzegli jednak coś zupełnie innego.
Psychoterapeutka Anna Marthur znalazła sposób, by wesprzeć rodzicielki mierzące się z samotnością.
Aleksandra Domańska przez kilka dni relacjonowała w sieci swoją wizytę w szpitalu. Aktorka w została w placówce także na święta. Jak spędziła Wielkanoc i kto ją odwiedził? - Zdawało się, że wszyscy mamy dziś serca w miejscu spokojnym i bezpiecznym - pisała wzruszona Ola.
Czy życie bez drugiej połówki ma sens? Czy można świadomie zgodzić się na samotność, brak czułości oraz zbliżeń i czuć się z tym dobrze? Sprawdziła to 23-letnia Mariemilii Cedeno.
Grudzień to czas, kiedy większość z nas skupia się na nadchodzących świętach. Planujemy menu, robimy zakupy, kupujemy prezenty. Jednak wśród nas są osoby, które mimo tego całego świątecznego zamieszania czują się bardzo samotne. O tym, jak sobie poradzić z tym smutkiem porozmawialiśmy z Anną Powierzą, aktorką, Marią Niklińską, wokalistką, aktorką oraz Joanną Gutral, psycholożką, psychoterapeutką.
Kiedy wpadał w szał, niszczył, demolował, uciekał z domu, wtedy kiedy policja i pogotowie interweniowały kilka razy w miesiącu, kiedy prosiłam o pomoc nie nadchodziła znikąd. Musiałam pokonać szereg formalnych przeszkód, żeby dziś patrzeć z pękającym sercem na chłopaka, który mimo, że się stara przegrywa walkę z nałogiem, a ja muszę być tą osobą, która tej walki przegrać nie może i musi podjąć finalną decyzję o leczeniu zamkniętym.
Pani Zofia ma 80 lat, żyje samotnie w małym, zimnym domku, bez toalety i dostępu do czystej wody. Kiedy dotarły do niej wolontariuszki, okazało się, że nie jadła od czterech dni. O dramatycznej sytuacji kobiety wiedzieli urzędnicy, zdaniem mieszkańców doskonale wiedział też proboszcz, któremu pani Zofia 20 lat sprzątała plebanię. Dotarli do niej także reporterzy programu Uwaga! TVN. Czy staruszce uda się pomóc?