Informacje Ministerstwa Klimatu i Środowiska nie napawają optymizmem.
Sprawdź, kto najbardziej skorzysta na zmianach.
Wszystko jednak pod pewnymi warunkami. Jakimi?
Sprawdź, ile trzeba zapłacić za abonament RTV w 2024 roku.
Poród to nie tylko jeden z najbardziej emocjonalnych momentów w życiu każdej kobiety, ale jak się okazuje także spory wydatek. Jakie było zdziwienie pewnej mamy, gdy kilka miesięcy po narodzinach dziecka otrzymała fakturę do zapłaty. Ponad 50 zł za ibuprofen, przeszło 16 tysięcy za poród naturalny czy 1200 złotych za znieczulenie zewnątrzoponowe. To dopiero początek długiej listy.
Ile będzie trzeba zapłacić?
Sprawdź, ile będzie trzeba zapłacić.
Wizyty w hotelu zwykle są wyjątkowo przyjemne. Wiedzą o tym uczestnicy nowego programu "Bitwa o gości", którzy w kolejnym odcinku odwiedzą zaskakującą Republikę San Escobar. Ponadto w Dzień Dobry TVN pojawiła się ekspertka ds. hotelarstwa, która opowiedziała o ukrytych opłatach czyhających na potencjalnych gości tego typu obiektów. Na co zwrócić uwagę?
Ile zapłacimy za przejazd odcinkiem autostrady A2?
Gdzie płaci się najwięcej?
Ile zapłacimy? Co jeszcze się zmienia?
Elon Musk niedawno wykupił Twittera. Zapowiedział, że część użytkowników będzie musiała zapłacić. Kwota nie jest wygórowana, jednak pomysł ten spotkał się z niezadowoleniem. Ile i którzy użytkownicy będą musieli wnieść dodatkowe opłaty?
Możliwe, że konieczne będzie dopłacanie do edukacji lub wcześniejsze odbieranie dzieci. Ile i czy będzie trzeba płacić za obowiązkową naukę?
W 2023 opłaty za abonament RTV zostały podniesione. Poczta Polska podała nowe stawki oraz terminy opłat. Ile wynoszą? W jaki sposób można oszczędzić na tej opłacie? Kto jest z niej zwolniony?
Rejestracja urządzenia i opłacanie abonamentu za używanie radia w samochodzie, jest obowiązkowe, tak jak w przypadku odbiorników domowych. Ile wynoszą opłaty za abonament RTV i jakie są kary za ich niewnoszenie?
Pasażerowie PKP Intercity korzystający z oferty wagonu restauracyjnego WARS mogli zauważyć, że ich ulubione danie kosztuje więcej. Nie ma to jednak związku z podwyżką cen produktów. Stoi za tym dodatkowa opłata.
Rodzice w Gliwicach zapłacą o wiele więcej za pobyt dzieci w żłobkach niż dotychczas. Od 1 maja drastycznie wzrosną opłaty.
Kto powinien płacić za czynsz i regulować rachunki za media - kobieta czy mężczyzna? A może obowiązek uiszczania opłat spada wyłącznie na osobę zarabiającą więcej? Ekspertka od finansów znalazła sprawiedliwy sposób na rozwiązanie tego problemu.
Indywidualni odbiorcy gazu mogą wybrać pomiędzy jego ceną zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a stawkami wolnorynkowymi. Z zatwierdzanych taryf można korzystać również wtedy, gdy gaz kupuje zarządca lub właściciel budynku.
Od początku 2022 roku wprowadzono obowiązek zakupu biletu wstępu za wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Babiogórskiego Parku Narodowego. Brak ważnego biletu może skutkować mandatem. Pieniądze z wejściówek przeznacza się na utrzymanie infrastruktury turystycznej, czystości na szlakach oraz działalności ratowników. Co trzeba wiedzieć o zmianach?
Z chwilą, kiedy budżet się nie dopina, najczęściej rezygnujemy z wywiązywania się ze stałych płatności. Od początku pandemii zaległości czynszowe osób prywatnych oraz firm wzrosły o jedną czwartą i wynoszą obecnie 183 mln złotych. Nieopłacone rachunki to betonowe koło ratunkowe - po czasie ciężko spłacić spiętrzone zobowiązania, łatwiej natomiast trafić do rejestru dłużników.
Niektóre zarządy wspólnot mieszkaniowych pobierają opłaty za utrzymanie i administrowanie garaży podziemnych, które są odrębnymi lokalami. Na to nie chcą się godzić właściciele mieszkań i innych lokali w budynkach. Zdaniem wielu prawników, takie sytuacje, bez porozumienia obu stron, nie powinny mieć miejsca.
Od grudnia na niektórych odcinkach autostrad znikną bramki, w których opłacało się bilety. Nie oznacza to jednak, że przejazdy będą darmowe.
Opłata klimatyczna już nie ominie turystów. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych oraz Ministerstwo Finansów chcą uszczelnić system ściągania danin miejscowych i uzdrowiskowych.
O tym, że jest drożej, nie trzeba nikogo przekonywać, widzimy to, robiąc zakupy każdego dnia. Gwałtowny skok cen zauważa ponad 90 procent Polaków. Ponad 80 proc. spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej. Najbardziej poszły w górę opłaty za żywność, benzynę, gastronomię, materiały budowlane oraz mieszkanie. Co jest przyczyną inflacji? Jak na nią reagujemy?
Praca zdalna zostanie z nami na dłużej. Ministerstwo Rozwoju przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma uregulować jej zasady i na stałe wpisać do kodeksu pracy. Co te zmiany będą oznaczały dla pracodawców i pracowników?