Popularne miejsce na wakacyjny wyjazd ma dość tłumów. Władze chcą wprowadzić specjalne opłaty

Lauterbrunnen
To malownicze miejsce jak z pocztówki chce wprowadzić opłatę z wjazd. Ile będzie trzeba zapłacić?
Źródło: Roberto Moiola / Sysaworld/Getty Images
Złe zachowania turystów często prowadzą do radykalnych reakcji ze strony władz. Niedawno Wenecja wprowadziła dodatkowe opłaty za pobyt na jeden dzień. Teraz do tego grona chce dołączyć jedno z popularnych szwajcarskich miejscowości. O jaki region chodzi?

Dodatkowe opłaty dla zwiedzających w Szwajcarii

W niezwykle malowniczej miejscowości w Szwajcarii, w kantonie Berno - Lauterbrunnen, odnotowano znaczy wzrost turystów. Szczególnie dużo urlopowiczów przybywa do tej malowniczej krainy latem. Ruch w tym miejscu osiąga maksimum, a lokalni mieszkańcy uskarżają się na niewłaściwe zachowania turystów. W związku z tym władze tego kraju chcą wprowadzić dodatkową opłatę dla zwiedzających.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Podróże po świecie

DD_20211023_Namibia_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

Dodatkowe opłaty miałyby być na wzór wenecki - podaje dailymail.co.uk. Wszystko ze względu na znaczne obłożenie turystami. Jak podaje swissinfo.ch miasteczko zmaga się z zakorkowanymi ulicami, przepełnionymi parkingami i transportem publicznym, a do tego z większym zaśmieceniem, a nawet wyższymi czynszami.

- Czujemy się jak pracownicy wesołego miasteczka - powiedział w zeszłym roku wiejski ksiądz Markus Tschanz szwajcarskiemu radiu publicznemu SRF, cytowany przez swissinfo.ch.

Lauterbrunnen słynie z malowniczych widoków, niemal jak z pocztówek. Bajkowa kraina z wodospadami, górami, a do tego piękną zabudową cieszy się ogromnym zainteresowaniem jednodniowych turystów. To oni są szczególną zmorą miejscowości, z czym chce walczyć jej burmistrz.

Dodatkowe opłaty za pobyt w Szwajcarskim miasteczku Lauterbrunnen

Wzorem Wenecji, Szwajcaria chce wprowadzić opłaty za przyjechanie do popularnego miasteczka Lauterbrunnen. Alpejska miejscowość, niemal jak z pocztówki, cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, a to utrudnia życie zwykłym mieszkańcom.

W Lauterbrunnen cena za wjazd miałaby wynieść od 5,50 CHF do 10 CHF dziennie, czytamy na swissinfo.ch. Opłata miałaby dotyczyć turystów jednodniowych, przyjeżdżających autem. Z dodatkowego kosztu zwolnieni byliby goście, którzy zarezerwowali nocleg w hotelu, wykupili wycieczkę lub przyjechali komunikacją miejską.

Obecnie jest to jedynie pomysł burmistrza Lauterbrunnen - Karla Näpflina. System miałby być realizowany poprzez aplikację na smartfonach, a w mieście prowadzone by były wyrywkowe kontrole.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: dailymail.co.uk/swissinfo.ch

Źródło zdjęcia głównego: Roberto Moiola / Sysaworld/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz