- Gdy raz to zobaczysz, nie zapomnisz - przyznała dermatolog Eglė Janušonytė.
O atrakcjach tego niezwykłego miejsca opowiedział podróżnik Michał Cessanis.
"Krajobrazy za oknem zapierają dech w piersiach".
Turyści bardzo chętnie odwiedzają miejsca, które mogli zobaczyć np. w popularnym serialu. Jednym z nich jest miejscowości Iseltwald nad jeziorem Biel w środkowej Szwajcarii. Niestety zainteresowanie jest tak duże, że tamtejsze władze wprowadziły opłatę za możliwość zrobienia zdjęcia. Ile trzeba zapłacić?
Charakterystyczny kształt szczytu Matterhorn góruje nad lodowcami Alp Pennińskich położonych na granicy Włoch i Szwajcarii.
"Sytuacja w wielu krajach zmienia się dynamicznie".
Od 1 stycznia 2022 roku w Szwajcarii będzie można dokonać legalnej zmiany płci w dokumentach tożsamości podczas jednej wizyty w urzędzie stanu cywilnego. Do tej pory do przeprowadzenia tej procedury wymagano m.in. zaświadczenia lekarza.
Lucerna leży w środkowej części Szwajcarii. Co roku odwiedzają ją miliony turystów. Dlaczego? To niewielkie miasteczko zachwyca swoim położeniem, piękną architekturą, zabytkami i bajkową wręcz atmosferą. Jakie są największe atrakcje turystyczne Lucerny?
Co symbolizuje to dzieło?
Zurych zasłynął jako elegancka stolica biznesu, bankowości i korporacji. Tymczasem miasto to zaskakuje także swoim spokojnym obliczem – niepowtarzalnym klimatem i odprężającą atmosferą. W Zurychu znaleźć można wiele pięknych zabytków, cichych zakątków i klimatycznych miejsc.
Bazylea jest położona na granicy trzech Państw – Szwajcarii, Niemiec i Francji. Wraz z dwiema gminami – Riehen i Bettingen – wchodzi w skład kantonu. Bazylea jest przepięknym miastem, w którym aż roi się od zabytków. W 1996 roku Szwajcarska Organizacja Ochrony Ojczyzny nadała miastu nagrodę Wakkera za osiągnięcia w ochronie wyglądu miasta.
Berno to od 1848 r. stolica Szwajcarii. W mieście znajduje się m.in. siedziba Parlamentu oraz rządu tego kraju. Położone jest w wyjątkowo malowniczej okolicy, dlatego co roku przyciąga tłumy turystów.
Na wakacjach słowo "dieta" po prostu nie powinno istnieć. Będąc w nowym miejscu, warto posmakować lokalnych przysmaków i degustować nowe przekąski. O pysznych i nierzadko kalorycznych potrawach wspominał w mediach społecznościowych Filip Chajzer.
Jezioro Bodeńskie swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowej lokalizacji. Mieści się na pograniczu Szwajcarii, Niemiec i Austrii, a nad jego powierzchnią górują majestatyczne Alpy.
Każdy ma takie miejsce, w którym czuje się najlepiej. By "naładować akumulatory" i załapać chwilę oddechu, jeździmy tam, gdzie lubimy najbardziej. Ostatnio mieliśmy szansę przekonać się, jaki zakątek świata upodobała sobie Olga Bołądź, by odpocząć i odzyskać energię do działania. Może warto się zainspirować?
Taki widok w samym centrum Warszawy nie zdarza się często. W stolicy została zorganizowana parada psów szwajcarskich, która zebrała aż 85 przedstawicieli rasy wychowanych przez polskich hodowców.
Branża turystyczna ucierpiała podczas pandemii. Miasta, które chcą przyciągnąć turystów, oferują wiele udogodnień. Zniżki, vouchery i karty upominkowe. Na które z nich zdecydowała się Genewa?
Nie da się ukryć, że w Szwajcarii jedzenie jest bardzo ciężkostrawne i sycące. Wynika to z warunków klimatycznych – panującej tam alpejskiej aury. Kuchnia szwajcarska dobrze jest wszystkim znana ze wspaniałych serów, czekolad, deserów i potraw ziemniaczanych. Jakie jeszcze dania można odkryć w Szwajcarii?
Wiktoria Bosc z domu Padlewska jest młodszą córką Beaty Tyszkiewicz. W dzieciństwie zagrała epizodyczną rolę w filmie Kingsajz, jednak postanowiła, że nie pójdzie w ślady swojej sławnej mamy. W Szwajcarii pracuje jako fotografka, wydaje książki kucharskie o polskiej kuchni i prowadzi bloga. Odwiedziła ją Ula Chincz. Wiktoria opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN o miłości swoich rodziców, synach, marzeniach i zdjęciach, które robi.
Po zamachach w Paryżu w jednym ze szwajcarskich kantonów wprowadzono zakaz noszenia strojów całkowicie zakrywających ciało i twarz. Dotyczy on m.in. kobiet, które noszą burki. Za złamanie zakazu mają grozić wysokie kary. O tym, czy powinien być on wprowadzony w całej Unii Europiejskiej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: kierownikiem Zakładu Islamu Europejskiego UW dr Martą Widy-Behiesse, szefową Centrum Muzułmańskiego w Krakowie Anettą Dziedzic i dziennikarzem Piotrem Ślusarczykiem. Czy według Koranu kobiety powinny się zasłaniać? Jaka jest różnica między burką, nikabem, hidżabem i czadorem?
Bank Centralny Szwajcarii ogłosił, że przestaje bronić kursu franka wobec euro i obniżył główną stopę procentową. Decyzja ta sprawiła, że wielu Polaków, którzy mają kredyty we frankach, pobladło, a giełda oszalała. Po tej informacji doszło do tego, że kurs franka wobec złotego i euro osiągnął poziom 5 zł. Gościem Dzień Dobry TVN był profesor Witold Orłowski, który wytłumaczył, co powinny teraz zrobić osoby, które mają kredyty we frankach? Przewalutować je, czy poczekać? Dlaczego Szwajcaria podjęła taką decyzję?