Kolejna podwyżka w Zakopanem. Ile zapłacą turyści?

Tekst akapitu - 2024-05-27T162735
Źródło: Uwaga! TVN
Arogancki miś z Zakopanego domaga się zapłaty za zdjęcia. "Jestem najsłynniejszy w całym narodzie"
Arogancki miś z Zakopanego domaga się zapłaty za zdjęcia. "Jestem najsłynniejszy w całym narodzie"
Turysto, tego nie rób w górach (napisy)
Turysto, tego nie rób w górach (napisy)
Rzuć wszystko i jedź w polskie góry
Rzuć wszystko i jedź w polskie góry
Wanda Rutkiewicz znowu patrzy na Himalaje
Wanda Rutkiewicz znowu patrzy na Himalaje
Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w Tatrach
Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w Tatrach
Dwie polskie himalaistki na szczycie K2
Dwie polskie himalaistki na szczycie K2
Turystów, którzy w te wakacje planują swój urlop w Zakopanem, czeka niemiła niespodzianka. Wiceburmistrz miasta poinformował o planowanych od lipca podwyżkach opłat za parkowanie. Rok temu wzrosły one nawet o 100 proc. Ile zapłacą turyści w 2024 roku?
Zakopane. Podwyżki przed wakacjami

Turystów odwiedzających w wakacje Zakopane czekają niemałe zmiany. Dotyczą one w szczególności tych, którzy w góry dotrą autem. Tak jak rok temu, w 2024 roku również zdecydowano się na podwyżki opłat za parkowanie. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie letnim opłaty za postój i parking podniesiono nawet o 100 proc.

Wiceburmistrz Zakopanego Tomasz Filar przekazał, że już od 1 lipca zwiększona zostanie opłata za pierwszą godzinę postoju w podstrefie A (ścisłe centrum) z 5 na 6 złotych. Druga godzina kosztować będzie 7,20 zł, trzecia 8,60 zł, a każda następna po 6 zł. .

Mieszkańcy Zakopanego mogą odetchnąć

Podwyżka nie dotknie jednak kieszeni wszystkich. Martwić nie muszą się osoby posiadające Zakopiańską Kartę Mieszkańca. One wciąż będą płacić za pierwszą godzinę postoju zaledwie 3 złote, a ponadto mogą bezpłatnie parkować przez godzinę dziennie w strefie i korzystać z miejsc przeznaczonych specjalnie dla mieszkańców Zakopanego.

Jak podał Fakt, podwyżki obejmują parkingi publiczne, a postrój prywatny może wiązać się ze znacznie większymi cenami. W najpopularniejszych turystycznych miejscach kwota parkingu na godzinę może wynieść nawet 10 złotych, co oznacza, że cały dzień wyniesie nas nawet 120 złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/ysuel

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?