nałóg

  nałóg

  Palacze nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, dlaczego palą. To inherentna cecha nałogu. Częściej zapadają na nowotwory, w tym najczęściej złośliwe, choroby serca, krążenia. Koszty leczenia chorób odtytoniowych szacowane są na kilkanaście miliardów złotych rocznie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Bożena Janicka z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz prof. Witold Rużyłło - dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Karolina Lucztyn-Friedek, która opowiedziała o swoim uzależnieniu od narkotyków. Czy jej zdaniem łatwo jest stracić kontrolę nad sobą, kto jej pomógł w tych trudnych chwilach i wobec kogo spłaca swój dług wdzięczności?

  Dlaczego niektórzy są bardziej podatni na nałogi niż inni? Czy da się skutecznie zwalczyć nałóg i swoje demony? Czy prawdą jest, że trzeźwy alkoholik nie może już nigdy napić się ani kieliszka wódki? Czy abstynencja to dopiero początek trudnej i dalekiej drogi ku trzeźwości? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: pisarz Tomasz Piątek, reżyser Grzegorz Kuczeriszka, psychiatra i psychoterapeuta uzależnień Lubomira Szawdyn oraz modelka Ilona Felicjańska. Czy życie w świecie show-biznesu predestynuje do nałogów?

  Z wyników badań jednego z serwisów internetowych wynika, że aż 1/5 Polaków regularnie przychodzi do pracy pod wpływem alkoholu. Postanowiliśmy to sprawdzić, dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Tatianę Ostaszewską-Mosak oraz Wawrzyńca Bakalarskiego, lekarza Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Czy Polacy rzeczywiście często i chętnie sięgają po alkohol? Czy piejmy po to, by stłumić stres?

  W studiu Dzień dobry TVN Ilona Felicjańska, która po dłuższej przerwie próbuje wrócić do życia publicznego, do normalności i próbuje walczyć ze swoim nałogiem. Czy odstawiła alkohol? Czy dotykają ją opinie na temat jej alkoholizmu?