Sztuczna inteligencja w ostatnich miesiącach znacząco wpłynęła na wiele dziedzin życia. Ważna stała się także w edukacji. Wcześniej myślano, że z pomocy AI korzystają głównie uczniowie i studenci. Okazuje się, że narzędzie ułatwia także życie profesorom.
Nowe technologie niosą ze sobą zmiany, które ułatwiają nam codzienność, jednak osiągnięcia technologi mają również swoją mroczną stronę, jakimi są deepfake'i. Czym jest to zjawisko wyjaśnili w Dzień Dobry TVN - dziennikarz Marcin Sawicki oraz ekspert ds. cyberbezpieczeństwa - Piotr Konieczny.
Sztuczna inteligencja (AI) to asystent, który ułatwia nam codzienne czynności. Jak możemy ją wykorzystać podczas wyjazdów i w biznesie? O tym w rozmowie z prezenterką Dzień Dobry TVN Dorotą Gardias opowiedział ekspert Michał Sadowski.
Planowanie podróży czy to na dłuższy urlop, czy na krótki city break to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie podróżują zbyt często. Czy przygotowując plan wyjazdu możemy liczyć na pomoc sztucznej inteligencji? O tym rozmawiamy z podróżniczką, Aleksandrą Chłapińską.
Pluszowe misie ze sztuczną inteligencją wkrótce mają podbić rynek zabawek. Sami producenci jednak alarmują o zagrożeniach, które może przynieść nieodpowiednie wykorzystanie maskotki. Co o nich wiadomo?
Zdjęcia Google to dobre narzędzie do przechowywania wszystkich fotografii, które wykonujemy na co dzień swoimi telefonami. Nowa funkcja usługi, która pojawiła się jakiś czas temu, może stwarzać nie tylko więcej możliwości, ale również zagrożenia.
AI, czyli tzw. sztuczna inteligencja przeżywa obecnie ogromny, bardzo szybki rozwój. Stwarza to wiele szans i ułatwień, ale również zagrożenia, przede wszystkim dla ludzkiej pracy. Osoby. na jakich stanowiskach mają się czego obawiać? Na jakie zawody ta technologia jeszcze nie wpływa?
Cyberprzestępcy i oszuści telefoniczni opracowują coraz bardziej wyszukane sposoby na kradzież danych i pieniędzy. Umożliwia im to m.in. zaawansowana technologia.
Czym są algorytmy, jak działają i w jaki sposób wykorzystujemy je w codziennym życiu? Jak to się dzieje, że programy są w stanie przewidzieć nasze wybory lub zaproponować muzykę albo film, który nam się spodoba? O sztucznej inteligencji, z którą mamy do czynienia na co dzień, rozmawialiśmy z Aleksandrą Przegalińską - badaczką nowych technologii z MIT w Bostonie.
Björk "objawiła się" w Poznaniu w postaci awatara. Fizycznie artystka będąca ikoną współczesnej awangardy znajdowała się w Nowym Jorku. Dlaczego zdecydowała się na taki sposób spotkania w fanami? Jak dokładnie działa zastosowana w czasie spotkania technika i co ma wspólnego z filmem "Avatar"? I w jaki sposób twórczość Björk była obecna podczas "Art&Fashion Forum" w Poznaniu? "Björk daje przykład współpracy z maszynami" - powiedziała w Dzień Dobry TVN inspiratorka wydarzenia Grażyna Kulczyk.
Parę lat temu historie o maszynach mądrzejszych od człowieka można było znaleźć tylko w scenariuszach filmów Sciencie Fiction. Dziś sztuczna inteligencja podpowiada nam, co kupić w sklepie internetowym, pomaga dojechać do celu w możliwie najkrótszym czasie i pracuje jako tłumacz. Czy maszyny zastąpią ludzi? Czy możliwe jest, że przejmą panowanie nad światem? w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dr. Jakuba Bochińskiego - naukowca z Centrum Nauki Kopernik oraz dziennikarza naukowego Jana Stradowskiego.
Anna Senkara spotkała się z Sophią, która została twarzą cyklu programowego "Być człowiekiem" w BBC Earth. Co robot myśli o ludziach, czym się interesuje i ... jakie ma plany na przyszłość? O przyszłości sztucznej inteligencji opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN Aleksandra Przegalińska - badaczka nowych technologi z MIT w Bostonie. Czym właściwie jest sztuczna inteligencja. Czy może okazać się niebezpieczna?